Forum o djeci i roditeljima

Početna stranicaCalendarFAQPretraľnikRegistracijaLogin

Share | 

Kada preci na kravlje mlijeko?

Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3
Autor/icaPoruka
Anna
Veliko brbljavo dijete
Veliko brbljavo dijete

Female
Broj postova : 448
Registration date : 19.04.2010

PostajNaslov: Re: Kada preci na kravlje mlijeko?   uto stu 02, 2010 8:55 pm

a nigdje se ne prica o stetnostima za nerazvijeni probavni sustav, da je tako, majke uopce ne bi mogle producirati svoje mlijeko, vec bi im se odmah davao grah i variva, ja se osupnem kad mi dodju mame koje sa tri mj daju djeci g r a h... zato postoji kalendar dohrane, zasto bi se vracali unazad, ako oni prije nas nisu znali, mi znamo a necemo jer svima je isplativije kupovati kravlje nego formule... no dobro, svatko ima pravo i zna sto je najbolje za njeg dijete.
[Vrh] Go down
Korisnički profil
vedrana87
Moderator
Moderator

Female
Broj postova : 2798
Registration date : 09.08.2009

PostajNaslov: Re: Kada preci na kravlje mlijeko?   uto stu 02, 2010 10:03 pm

sve ima svoje vrijeme, ja recimo ivi dajem da jede ono što piše u tablicama sa 7 mjeseci i živa je i zdrava i sve je u redu, moja mama je mom bratu stvarno davala grah sa 2 mjeseca i isto je živ i zdrav, dok mi je ema tek sa godinu i pol počela prihvačati kravlje mlijeko, je to njoj bilo fino ali svaki put poslije toga ona mi je imala proljev, meni su te tablice čisto sranje, de molim te, tko može znati kakvo je baš moje dijete, može to biti kao neka okvirna smjernica ali kao biblija u odgoju i brizi za dijete NE SMIJE! imam jednog malog koji je star kao ema i to dijete ne jede flips, slatkiše ne smije jer mu načitana mama pročitala da to ne smije i to mi je ogavno, okanite se više tih glupavih knjiga i počnite obračati pozornost na svoje dijete i znat ćete kad što smije a kada ne i u kojim količinama!

[Vrh] Go down
Korisnički profil
Anna
Veliko brbljavo dijete
Veliko brbljavo dijete

Female
Broj postova : 448
Registration date : 19.04.2010

PostajNaslov: Re: Kada preci na kravlje mlijeko?   uto stu 02, 2010 10:10 pm

nije bitno samo procitati i zato sto to negdje pise zabraniti- bitno je traziti pojasnjenje i znati razlog je li i zasto je nesto dopusteno ili nije, a vecina tih nacitanih cita napamet ili zato sto su culi od nekoga.
[Vrh] Go down
Korisnički profil
Kikica
Vrhunska tipkalica

Female
Broj postova : 11546
Registration date : 27.10.2010

PostajNaslov: Re: Kada preci na kravlje mlijeko?   uto stu 02, 2010 10:24 pm

Upravu si Anna ne treba zabraniti zato što piše nego znati razlog zašto to nešto nije dopušteno...... Poznavala sam bebu koju majka nije smjela dojiti jer nije organizam prihvaćao mlijeko, a ono bi trebalo biti najzdravije.....zato se ja pitam kako nama nije štetilo kravlje mlijeko, a ovom anđelu je štetilo majčino....
[Vrh] Go down
Korisnički profil
sam
Veliko brbljavo dijete
Veliko brbljavo dijete

Female
Broj postova : 314
Registration date : 27.06.2008

PostajNaslov: Re: Kada preci na kravlje mlijeko?   uto stu 02, 2010 10:33 pm

Ja sam svoje rekla za kravlje....sto dulje to bolje, a nikako ne prije godinu dana. Mi smo sopani sa svime i svacim, i mozda bas zbog toga mucim muku sa kilama od kad znam za sebe, mozda zbog toga ima danas toliko ljudi sa gastritisom i razno raznim probavnim smetnjama, tko zna.....ali pored toliko am ne znam cemu malene bebe hraniti kravljim....a sto se tice flipsova, u vrticu kod nas su zabranjeni, kao i sve grickalice....ja ih osobno samu nisam dala do godinu i pol, i sad ih rijetko pojede, rade si uzme jabuku ili bananu...sto mi je sasvim uredu....ponudim mu kvalitetnu mlijecnu cokoladu ako mu je do slatkog a preradevine i to izbjegavamo....ugl...to je moj stav...kad tad ce oni sve to probati...dokle god im mozete kontrolirati prehranu, cinite to jer je prehrambene navike stjecu od malena
[Vrh] Go down
Korisnički profil
zvjezdica
Veliko brbljavo dijete
Veliko brbljavo dijete

Female
Broj postova : 315
Registration date : 14.10.2010

PostajNaslov: Re: Kada preci na kravlje mlijeko?   uto stu 02, 2010 11:00 pm

ma sve je to u redu,trebaipak paziti na neke stvari ali naravno,bez pretjerivanja.
Sam,poštujem tvoje mišljenje i to je o.k.,u pravu si što se tiče nekih stvari,i ja sam pazila na vrijeme kad im što davati,pokušala ih dojiti obje dokle god su htjele.a nisam prešla na kravlje zbog financija već zato što nisam više znala što bi s njom,kad dijete pljuje sve te mliječne formule(probala sam sve) i plače cijeli dan.ja joj guram nasilu a curi pored jer neće.i šta onda?ostaviti dijete gladno?pedica je rekla da probam s kravljim ako nema druge.razrijeđivala sam i kuhala,i njoj je odgovaralo.i svaki dan sam opet pokušavala sa formulama i ništa.svi mi želimo najbolje za svoju djecu i nisam loša majka ako sam joj davala kravlje mlijeko
[Vrh] Go down
Korisnički profil
zvjezdica
Veliko brbljavo dijete
Veliko brbljavo dijete

Female
Broj postova : 315
Registration date : 14.10.2010

PostajNaslov: Re: Kada preci na kravlje mlijeko?   uto stu 02, 2010 11:31 pm

http://www.roda.hr/tekstovi.php?TekstID=139&Tekst2ID=&Show=2213-
"posišite ovo"
pa eto, tko nama garantira za sastav tih formula i da je to rješenje ako majka ne može dojiti.....
[Vrh] Go down
Korisnički profil
sam
Veliko brbljavo dijete
Veliko brbljavo dijete

Female
Broj postova : 314
Registration date : 27.06.2008

PostajNaslov: Re: Kada preci na kravlje mlijeko?   sri stu 03, 2010 1:15 am

Ah..ja te bolesne rode ni ne racunam...to su isfrustrirane zene koje lijece komplekse u extremnom dojenju.Meni ono sto WHO kaze ipak malo vise vrijedi i znaci..daleko do toga da je dojenje najbolje...ali sad ne pricamoo tome...opet, bolje i dojenacka formula nego mlijeko kravlje..jos danas, to sto kupimo mlijeko nije ni priblizno nego ono pravo i sto se nekad imalo domace..tak da...
[Vrh] Go down
Korisnički profil
vedrana87
Moderator
Moderator

Female
Broj postova : 2798
Registration date : 09.08.2009

PostajNaslov: Re: Kada preci na kravlje mlijeko?   sri stu 03, 2010 8:42 am

ma sve je to danas kemija, recimo ja hoću ivi praviti sama kašice neću kupovati gotove da bi mi mm rekao jednom- a šta misliš da kupuješ mrkvu bez kemikalija??? teško je naći danas baš nešto prirodno i to je to... ništa nije dovoljno zdravo koliko bi mi htjeli da bude...
a što se tiće onog malog što sam spominjala to je dijete od 2 i pol godine koje nikad u usta nije stavio bombon ili štapiće ili bilo što takvo, e takvi su meni ekstremi nenormalni, treba vidjeti što djetetu odgovara (ne mislim na okus, jel prihvaća ili tako) kako kaka nakon toga i promatrat da vidiš sve kako reagira na novu hranu i to je to

[Vrh] Go down
Korisnički profil
ninana
Moderator
Moderator

Female
Broj postova : 10836
Registration date : 03.06.2009

PostajNaslov: Re: Kada preci na kravlje mlijeko?   sri stu 03, 2010 9:08 am

ja sam Aci kravlje pocela davati sa 11 mj i super ga prihvatio, Andrej ga jedva prihvatio i sa 17 mj a kad god sam pravila hapice za njega u koje ide mlijeko stavljala kravlje. U hapicama ga jeo i sa 6 mj ali ga nije pio.
Vedrana i tm je u pravu. Prvo kad kupis na placu a ona vocka ili povrce ovisno sta kupujes svaka iste velicine i oblika pa normalno da je puna aditiva. Zasto moja iz baste ne bude takva
Budimo realni vise ni zrak nije cist kao prije.

[Vrh] Go down
Korisnički profil
zvrk06
Admin

Female
Broj postova : 12186
Registration date : 30.01.2008

PostajNaslov: Re: Kada preci na kravlje mlijeko?   sri stu 03, 2010 2:39 pm

Ja sam laik i kao takva sljedim tablice i upute, u Laninoj prehrani sam pazila na sve i davala sve po tablici, točno bez odstupanja, jednostavno sama neznam, pa mi je to bila smjernica, a radije ću poslušat jednu stručnu tablicu nego svoju babu koja je moje roditelje hranila onako kako je u to vrijeme to bilo moguće, što neznači da je to bio dobar izbor, nimalo
Kravlje mlijeko sam joj dala tek nakon godine dana, al ga nije prihvatila sve dok nije s 2 godine krenila u vrtić, tako da smo do 18mj nastavili s adaptiranim

[Vrh] Go down
Korisnički profil http://mojabeba.motion-forum.net
petra's mum
Novorođenče
Novorođenče

Broj postova : 2
Registration date : 29.06.2011

PostajNaslov: Re: Kada preci na kravlje mlijeko?   ned srp 03, 2011 4:16 pm

Bok,

mama sam cure koja će uskoro napuniti godinu dana...dojena je do 6. mjeseca života, a onda smo prešli na adaptirano (bebimil 2) koje još uvijek pije...
prema preporuci pedijatra još ne bismo prešli na kravlje mlijeko.
Vidjela sam u DM-a bebimil junior, a kako curi odgovara bebimil, nastavljamo sa ovim mlijekom...
zanima me da li netko od vas imam kakva iskustva da ih podijeli?
Hvala
[Vrh] Go down
Korisnički profil
zveki
Novorođenče
Novorođenče

Male
Broj postova : 8
Registration date : 03.07.2011

PostajNaslov: Re: Kada preci na kravlje mlijeko?   ned srp 03, 2011 5:16 pm

moje cure su bile dojene bebe do malo preko godine,ali sam im sa 10mj. složila čokolino sa kravljim mlijekom
e sad za prelazak na kravlje mlijeko ja sam uzimla nekoliko stvari u obzir
-ja sam kroz cijelo vrijeme nesmetano pila km i nijedna nije reagirala što se kod alergičara često događa
-am je također kravlje mlijeko pa ako ne reagira na to nebi trebalo niti na obično km
-moje nisu prihvatile adaptirano nije im bilo fino
-i da ono kaj je danas jako bitno roditelji salabijg imovinskog stanja ranije djetetu daju kravlje mlijeko jer je puno jeftinije od am

-ako vam klinci jedu jogurtiće,pudingiće,kravlji sir...-nema potrebe davati im am jednostavno pređete na km,a ako im se okus od prve ne svidi dodajte malo čokolina ili nekog miksanog voća unutra
[Vrh] Go down
Korisnički profil
tweety
Novorođenče
Novorođenče

Female
Broj postova : 43
Registration date : 01.07.2011

PostajNaslov: Re: Kada preci na kravlje mlijeko?   ned srp 03, 2011 8:01 pm

ja sam svom malom sa 11 miseci dala kravlje i prohvatio ga je normalno i to me spasilo da budem iskrena adaptirano je stvarno puno veći financijski izdatak od kravljeg, dojila sam ga do 7. miseca al nakon toga je bio na adaptiranom,
drugog bebača ću odprilike isto tako, doduše, nadam se dojiti što duže al kravlje mliko ću mu isto tako dati oko prve godine, možda koji dan ranije kao i kod prvog.
[Vrh] Go down
Korisnički profil
petra's mum
Novorođenče
Novorođenče

Broj postova : 2
Registration date : 29.06.2011

PostajNaslov: Re: Kada preci na kravlje mlijeko?   ned srp 10, 2011 4:38 pm

Hvala na svim odgovorima....
Malo sam čačkala netom i skužila da se ne preporuča čak i do treće godine prelaziti na km jer sastav km ne odgovara bebici, prvo zbog toga što ima puno bjelančevina koje bi mogle oštetiti bubrege, nema dovoljno željeza i vitamina.... Zbog toga sam odlučila probati bebimil junior, am koje je ipak prilagođeno potrebama djeteta, jer stvarno ne bi htjela da mi bebac dobije alergije i mnoge dr smetnje povezane sa upotrebom km. Na moju sreću, Bebimil junior am jer super prihvatila pa joj ga dajem sa cornflakesima ili čisto, uglavnom, zadovoljna sam! A što se tiće financijskog izdatka, mislim da i nije tako ''skupo'' obzirom na sve navedene prednosti pred km, odnosno nedostatke km.
[Vrh] Go down
Korisnički profil
Josipa
Moderator
Moderator

Female
Broj postova : 7123
Registration date : 14.04.2008

PostajNaslov: Re: Kada preci na kravlje mlijeko?   pet srp 06, 2012 10:30 pm

Petra's mum ovo što si pročitala da se nepreporuča to je bilo prije ali je dokazano da je ono najsličnije majčinom mlijeku( zato se od njega i pravi većina adaptiranog mlijeka) , imamo mladog pedijatra koji kaže da se po novom preporuča uvesti kravlje mlijeko od 20. tjedna dijeteta. ja sam Mariju dojila do 7 mjeseci a sa 4 sam joj znala s kravljim mlijekom(2/3 mlijeka i 1/3 vode) praviti rižolino i griz(znači jedan obrok dnevno). Neznam zašto davati prerađeno kravlje mlijeko kad možete davati neprerađeno?

[Vrh] Go down
Korisnički profil
Martina
Vrhunska tipkalica

Female
Broj postova : 4345
Registration date : 16.01.2011

PostajNaslov: Re: Kada preci na kravlje mlijeko?   sub srp 07, 2012 10:53 am

Meni to isto nema logike.. Ja sam Lukasu isto počela davati rijeđeno kravlje kad je prestao cicati...
To su sve bedastoće. Kak smo mi preživjeli i othranili se s kravljim mlijekom...
[Vrh] Go down
Korisnički profil
Jelena :)
Novorođenče
Novorođenče

Broj postova : 1
Registration date : 28.03.2014

PostajNaslov: Re: Kada preci na kravlje mlijeko?   pet oľu 28, 2014 8:35 am

Moja beba je sada 4mj i na Hippu smo, preko dana je ok, ali nocu se budi svaka 3i pol do 4 sata..ocito mu je slaba... Sto vi kazete, sto da mu dam prije spavanja a da bude sitiji?!
[Vrh] Go down
Korisnički profil
leobaby
Admin

Female
Broj postova : 10945
Registration date : 31.01.2008

PostajNaslov: Re: Kada preci na kravlje mlijeko?   pet oľu 28, 2014 10:01 am

Ne trebaš ništa, beba je, zato se i budi i treba jesti kao što piše na kutiji od hippa.

"Nije nebo visoko, nisu zvijezde daleko, samo spusti glavu i pogledaj dječje oči."
[Vrh] Go down
Korisnički profil http://mojabeba.motion-forum.net/index.htm
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Kada preci na kravlje mlijeko?   

[Vrh] Go down

Kada preci na kravlje mlijeko?
[Vrh] 
Stranica 3 / 3.Go to page : Previous  1, 2, 3
 Similar topics
-
» Kada preci na kravlje mlijeko?
» prelazak na kravlje mlijeko
» Dohrana
» mlijeko i mliječni proizvodi
» kada dati djetetu da samostalno jede