Forum o djeci i roditeljima

Početna stranicaCalendarFAQPretraľnikRegistracijaLogin
Share | 

za temperaturu

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
happyness
Vrhunska tipkalica

Female
Broj postova: 3218
Registration date: 30.01.2008

PostajNaslov: za temperaturu   sri svi 21, 2008 4:27 pm

eto, ja sam na Luki isprobala Panadol baby - to je sirup gusti ko puding s okusom jagode i istovremeno je i za bol i za temperaturu. dokazano skida temperaturu, a za bol ne znam - naime, Luka mi još ne može reći da li ga prestane kaj boliti al po ponašanju rekla bi da djeluje i za bol. u svakom slučaju, važno je da ga voli piti, znači nema moljakanja kao s nekim drugim ljekovima, i djelotvoran je. Moje tople preporuke!
[Vrh] Go down
Korisnički profil
Gost
Gost

PostajNaslov: Re: za temperaturu   sri svi 21, 2008 10:20 pm

Ja koristim lupocet čapiće i oni jedini djeluju djeci kod temperature,a i kad mi je Lorena jako nervozna stavim joj jedan u guzu i nevjerojatno kako se ubrzo smiri..inače prije sam sve za njenu nervozu probala i nije djelovalo i otišla u apoteku i kupila čepiće jer mi to preporučili i otada mir..koliko sam samo prije zbog njenog plača neprespavala noći--nije za vjerovat..dok su tako maleni u većini slučajeva baš je bol uzrok nervozi,samo to nam nemogu kazati jer neznaju..isprobajte i ovu metodu ako niste do sada..
[Vrh] Go down
ivany
Moderator
Moderator

Female
Broj postova: 3002
Registration date: 03.02.2008

PostajNaslov: Re: za temperaturu   sri svi 21, 2008 10:38 pm

Kad je Sara prošli tjedan imala temperaturu sam joj dala Lupocet (imala sam ga kod kuće), međutim on se nesmije davati češće od svakih 4-6sati tj. najviše 4 puta u 24sati. A njoj je temperatura pala na 2sata i onda opet skočila.
Teta u ljekarni mi je rekla da je najbolje da joj preko noći stavim čepić (jer on najduže djeluje) a za preko dana je odličan Panadol baby. Sirup nisam kupila jer imam Lupocet ali kad mi bude neki trebao njega ću kupiti. A čepići su pomogli, ja sam se bojala kako ću joj to staviti ali dobro je prošlo.
[Vrh] Go down
Korisnički profil
Aca
Moderator
Moderator

Female
Broj postova: 5684

PostajNaslov: Re: za temperaturu   čet svi 22, 2008 8:13 am

Happy, ja sam kupila Panadol baby!bas zbog okusa, jer mi nece vise nista piti, kak smo nonstop bili bolesni puno je toga morao piti pa strajka. A ne mogu nonstop cepice.

Inace mi smo koristili cepice i kod temp. a kod velike temp. u kombinaciji sa ibuprofen sirupom, skida garant.I ta kombinacija smije , to daju i kod nas u bolnici. To nam je sto puta pomoglo.
I kod nervoze, kad su nam isli 8 zubica istovremeno, sam mu davala cepic za smirenje, jer je bio uzasno nervozan, mozete si misliti 8 zubica za redom su isli.I bolje je spavao. Samo se to ne smije previse, normalno.

[Vrh] Go down
Korisnički profil
happyness
Vrhunska tipkalica

Female

PostajNaslov: Re: za temperaturu   čet svi 22, 2008 8:03 pm

ma i ja sam par puta davala čepiće dok je bio mala beba, ali sad nema šanse da mu se motam oko guze - neda ni temperaturu mejriti a ni čepiće stavljati, pa mi je taj Panadol došao ko naručeni. voli ga piti, fini mu je, čak mu je i žao kaj mu ne dam više, a temp. padne ubrzo.
eto, svaka imamo svoja iskustva, bitno da ih izmjenjujemo

eto kaj ti je život. vratismo se mi na čepiće jer onaj sirup je izgleda preslab za ovu boleštinu

Zadnja promjena: happyness; ned lip 29, 2008 9:44 am; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Korisnički profil
dupinka
Novorođenče
Novorođenče

Female
Broj postova: 32
Registration date: 28.06.2008

PostajNaslov: Re: za temperaturu   ned lip 29, 2008 1:14 am

samo čepiće.
ne mogu reći da je leo oduševljen kad mu čačkam po guzi, ali mora se znati tko je gazda.
[Vrh] Go down
Korisnički profil
happyness
Vrhunska tipkalica

Female

PostajNaslov: Re: za temperaturu   ned lip 29, 2008 9:45 am

happyness je napisao/la:
ma i ja sam par puta davala čepiće dok je bio mala beba, ali sad nema šanse da mu se motam oko guze - neda ni temperaturu mejriti a ni čepiće stavljati, pa mi je taj Panadol došao ko naručeni. voli ga piti, fini mu je, čak mu je i žao kaj mu ne dam više, a temp. padne ubrzo.
eto, svaka imamo svoja iskustva, bitno da ih izmjenjujemo

viš kaj ti je život, mi smo se morali vratiti na čepiće jer je ovaj sirup valjda preslab za ovu boleštinu
[Vrh] Go down
Korisnički profil
ivany
Moderator
Moderator

Female
Broj postova: 3002
Registration date: 03.02.2008

PostajNaslov: Re: za temperaturu   uto srp 01, 2008 2:51 pm

dupinka je napisao/la:
samo čepiće.
ne mogu reći da je leo oduševljen kad mu čačkam po guzi, ali mora se znati tko je gazda.

Sara hvala Bogu još nije bila toliko bolesna da smo previše iskusni s temperaturom tj. sirupom i čepićima. Ali slažem s tobom ako neprolazi od sirupa, mora ići čepić....
[Vrh] Go down
Korisnički profil
ludica
Veliko brbljavo dijete
Veliko brbljavo dijete

Female
Broj postova: 150
Registration date: 30.10.2008

PostajNaslov: Re: za temperaturu   čet lis 30, 2008 9:29 am

mi smo svašta koristili...sad smo na sirupu ibuprofen jer je također za bolove i temperaturu...čak ga je i suprug pio kad ga je zub bolio jer je sve tablete ibuprofen popio i pomogao mu je...princezi znam da pomaže jer zna sama reći i vidi se na njoj
[Vrh] Go down
Korisnički profil
didzi
Veliko brbljavo dijete
Veliko brbljavo dijete

Female
Broj postova: 310
Registration date: 01.05.2009

PostajNaslov: Re: za temperaturu   uto lip 02, 2009 2:45 pm

panadol baby,paracetamol sirup,lupocet cepici koji nam cesto i ne pomazu i voltaren u onoj bas krajnje nuznoj situaciji...i to nam je dala doktorica koja nas je pitala da li je u blizoj okolini neko dozivio fras...kad smo joj ja i mm rekli da je moja zaova dok je bila mala to dozivjela dvaput onda nam je ona propisala voltaren i da nedamo ni slucajno da temperatura ide vise od 38...jer fras moze cesto biti nasljedan....eto to nisam znala...
[Vrh] Go down
Korisnički profil
ninana
Moderator
Moderator

Female
Broj postova: 10259
Registration date: 04.06.2009

PostajNaslov: Re: za temperaturu   sub lip 06, 2009 2:27 pm

evo i jedan recept od nasih baka.

Dobro je i carape natopiti jabukovim ocatom i preko obuci suve i dobro pokrit dijete da se iznoji.
Mom dijetetu je par puta pomoglo a bolje je i to nego odmah lijekove.
[Vrh] Go down
Korisnički profil
Mateja
Vrhunska tipkalica

Female
Broj postova: 2891
Registration date: 04.02.2008

PostajNaslov: Re: za temperaturu   sub lip 06, 2009 10:53 pm

Ja nevolim to iznojavanje jer mala djeca cesto od toga dehidriraju! Mislim da je bolje dijete sto cesce kupati u mlakoj vodi ili stavljati obloge!
[Vrh] Go down
Korisnički profil
*Ana*
Moderator
Moderator

Female
Broj postova: 3624
Registration date: 19.04.2010

PostajNaslov: Re: za temperaturu   čet tra 22, 2010 7:59 pm

dupinka je napisao/la:
samo čepiće.
tako je i kod nas!
[Vrh] Go down
Korisnički profil
ancy
Novorođenče
Novorođenče

Female
Broj postova: 15
Registration date: 28.04.2010

PostajNaslov: Re: za temperaturu   pet tra 30, 2010 10:27 pm

nama kod visoke temperature pomaže jedino ibuprofen u kombinaciji sa čepićima na bazi paracetamola inače sami paracetamol sirup mu dam pola žličice kad izlaze zubići pa je jako grintav
[Vrh] Go down
Korisnički profil
Tina
Moderator
Moderator

Female
Broj postova: 1187
Registration date: 12.07.2010

PostajNaslov: Re: za temperaturu   sri ruj 08, 2010 2:49 am

E to ću kupit svakako!!
[Vrh] Go down
Korisnički profil