Forum o djeci i roditeljima

Početna stranicaCalendarFAQPretraľnikRegistracijaLogin

Share | 

prvasici 13/14

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3 ... 10 ... 18  Next
Autor/icaPoruka
zvrk06
Admin

Female
Broj postova : 12185
Registration date : 30.01.2008

PostajNaslov: Re: prvasici 13/14    uto ruj 03, 2013 3:19 pm

Nije nikad, pa njoj to sve fora samo ne pazi na ono šta bi tribala  

[Vrh] Go down
Korisnički profil http://mojabeba.motion-forum.net
nanino
Vrhunska tipkalica

Female
Broj postova : 2868
Lokacija : moj dom je dolje u predgrađu,od centra prema zapadu...
Registration date : 09.07.2009

PostajNaslov: Re: prvasici 13/14    uto ruj 03, 2013 4:40 pm

bravo za sve naše prvašiće i one već iskusne školarce!
[Vrh] Go down
Korisnički profil
ninana
Moderator
Moderator

Female
Broj postova : 10831
Registration date : 03.06.2009

PostajNaslov: Re: prvasici 13/14    uto ruj 03, 2013 5:12 pm

zvrkice zato i ne obraca paznju na stanicu

[Vrh] Go down
Korisnički profil
Zabica
Vrhunska tipkalica

Female
Broj postova : 4913
Registration date : 12.05.2010

PostajNaslov: Re: prvasici 13/14    sri ruj 04, 2013 8:14 am

Zvrkice kad se navikne na vožnju počet će pratit. Mi idemo u vrtić busom, Ana je znala po stanici prije da na idućoj idemo dole. Luciju to baš ne zanima, ali kad se skoncetrira, odnosno kad gleda kroz prozor zna kad idemo dole.

Ana je jučer imala hrv., mat., eng. i pid. Iz hrv su učili da se mora govoriti hvala, molim, izvoli... tj. lijepe riječi, u crtančici su crtali kuću i radili ravne crte, a u radnoj nešto bojali. Iz mat. su morali bojati nekakve papige, s tim da su morali mijenjati boje kako im je zadano. Iz eng. su učili predstaviti se i nekoliko riječi. A iz pid. su govorili o jeseni. Za zadaću su imali obojati sliku. Cura je oduševljena.

Danas imaju hrv., mat., vjeronauk i tjelesni.

Kako ste zamatale knjige? Ja kupila nekakve omotnice koje se mjere i režu. Fale mi omotnice za vjeronauk, glazbeni i eng. to ću zamotat u ukrasni papir. Z bilježnice za kupila omote koji su za crtančice i poludila jer su dobri kad je bilježnica otvorena, čim ju zatvorim, počne se papir gužvat, kao da je omot mali.
[Vrh] Go down
Korisnički profil
zvrk06
Admin

Female

PostajNaslov: Re: prvasici 13/14    sri ruj 04, 2013 8:44 am

Ipak su imali domaći, nacrtat pčelicu to smo jutros u redu saznali, dobro je počela   cila se iznervirala, drugi put će bolje pazit.

Žabice mi smo naručili omote one plastične prozirne skupa s knjigama, bilježnice nisam motala

[Vrh] Go down
*Dijana*
Moderator
Moderator

Female
Broj postova : 9813
Registration date : 16.01.2010

PostajNaslov: Re: prvasici 13/14    sri ruj 04, 2013 11:11 am

a zaigrana je još,naučit će s vremenom da to više nije šala,tj.
da treba paziti bolje! čudno im je sad sve to,najednom obaveze, a do sad
bezbrižno se igrali vani... sve bude ok,vidjet ćeš....
Ja kad se sebe sjetim,uh,jadna li mi majka!
a mm je u 1.raz.osnovne,nakon pola sata uzeo torbu i krenuo doma,na igranje ,dosadno mu je bilo
slušati učiteljicu! nonšalantno se ustao,i rekao da ide on sad,da mu je dosta za danas!
sve je to još pomalo zaigrano!

[Vrh] Go down
Korisnički profil
leobaby
Admin

Female
Broj postova : 10935
Registration date : 31.01.2008

PostajNaslov: Re: prvasici 13/14    sri ruj 04, 2013 1:46 pm

https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/q71/s720x720/1184812_575823439130760_1363687584_n.jpg
Uvijek dobro dođe nešt ekstra.
Leona nema problema i piše zadaće odma nakon ručka samo što je danas za užinu bila cedevita za popit i bila je zadnja s pranjem ruku i ostala bez svoje jer su neki i više uzimali.

"Nije nebo visoko, nisu zvijezde daleko, samo spusti glavu i pogledaj dječje oči."
[Vrh] Go down
Korisnički profil http://mojabeba.motion-forum.net/index.htm
*Dijana*
Moderator
Moderator

Female

PostajNaslov: Re: prvasici 13/14    sri ruj 04, 2013 2:50 pm

o miša mu...

[Vrh] Go down
Korisnički profil
zvrk06
Admin

Female

PostajNaslov: Re: prvasici 13/14    sri ruj 04, 2013 3:57 pm

A jbm miša    

Danas nam je autobus pobiga jer ih je učiteljica zadržala 10 min duže  

ispred mi je rekla da L. upada u riječ i da treba radit na tome da digne ruku i strpljivo čeka svoj red teška misija :P
i da da se treba malo više koncetrirat na zadatke i popratit domaći, alo ženo polako  

rekla mi je Lana da imaju domaći, i da sve to zapamtila evo sam tek došla s posla, pa se idemo s time pozabavit :)

sutra hrv, mat, engl i glazbeni  

[Vrh] Go down
ninana
Moderator
Moderator

Female

PostajNaslov: Re: prvasici 13/14    sri ruj 04, 2013 5:57 pm

a zvrkice jos je to njima igra, za koji dan ce krenuti na bolje

[Vrh] Go down
Korisnički profil
Aca
Moderator
Moderator

Female
Broj postova : 5685

PostajNaslov: Re: prvasici 13/14    čet ruj 05, 2013 12:48 pm

A vidim ima svakakvih iskustva..pa da i ja nesto kazem..

LUka je donekle pazljiv..dize ruku i pita..ali je neki dan zaboravio da moraju drugi dan uzeti likovni i glazbeni i da mi jedna mama nije rekla ne bi uzeli...jucer evo zapamtio sta ima za zadacu i napisao odmah poslije skole...nesto iz matematike je cak napisao do kraja u skoli, oni koji nisu su to imali za zadacu..
sve u svemu ja zadovoljna..on se veseli..idemo pjesice u skolu. mislim da za koji dan bude isao i sam..imam jedna drugi problem i to veliki..

odjednom su poceli cigani obilaziti naselje, s a kombijima , autima..stalno se tuda krecu, malo mi to cudno ..i nije mi bas svejedeno... 

[Vrh] Go down
Korisnički profil
*Dijana*
Moderator
Moderator

Female

PostajNaslov: Re: prvasici 13/14    čet ruj 05, 2013 12:58 pm

bolje da ideš ti s njime,ili da ga voziš kad je ružno vrijeme,nemoj ga
pustit samog... nemora bit ništa ,ali bolje ipak za svaki slučaj!
Još pogotovo ako nije to uobičajeno,i da se ponavlja par dana za redom...
imaj to pod kontrolom.... nije im za vjerovati,nikako!
Drago mi je da je pažljiv na satu,a s vremenom će i bolje pamtit obaveze...

[Vrh] Go down
Korisnički profil
Aca
Moderator
Moderator

Female

PostajNaslov: Re: prvasici 13/14    čet ruj 05, 2013 1:50 pm

ma bas sam jadna radi toga..neki dan i oko igralista su isli..i bas ono polako, e3vo jucer se isli voziti sa bicima i kod nas na pocetku ulice stoje , zasto sad tu stoje.muz je slikao auto i reg.plocice..i nije prvi put..a nisam do ove god to primjetila..i neki dan su dosli mali cigancici na igraliste i luka ih je pitao jel hoce igrati nogomet i neka , sve pet..on nezna sad razliku, sad ju je skuzio, em su pricali po svome..i prijetili su im..sta bi bilo da mene i frendice nije bilo neznam...ja ono sta prijetis, cemu , hoces igrati neces???,wtf..ma strava..

oprostite na temi, ne spada bas tu..

[Vrh] Go down
Korisnički profil
zeljkica0205
Moderator
Moderator

Female
Broj postova : 2399
Registration date : 17.07.2009

PostajNaslov: Re: prvasici 13/14    čet ruj 05, 2013 9:54 pm

Hej ekipa! Nikako javiti se tu!
Skolarka je super, pamti zadacu i pise redovno. Odusevljena je engleskim!
I jedva cek da imaju tjelesni u dvorani.
Uciteljica je super , za sad. Djeluje strogo ali nadam se da je i pravedna.
Imali smo roditeljski i svasta nesto nam napricali. Morala sam sve lisati bilo je kao da sam na faksu..
Izabrali me za predstavnika roditelja.
He he !

Eto tako po malo dogadjaja svaki dan. Malo je bila i boravku i svidja joj se. Od drugog tjedna ja idem raditi pa ce krenuti skroz u boravak.

Leo- to i ja kazem zari ne daj se i nemoj plakat. Nadam se da ne budu nam imali problema
Zvrk- to su ti prvi dani oa treba se dijete priviknut na sve te obaveze i pravila. Pa ne moze ocekivat da joj se djeca u razredu ponasaju kao da su vec godinu dana u skoli, di joj je tolerancija? Jos odmah drugi dan tuzakat tebi! Mislim stvarno pa nek malo poradi na tome i strpi se ni prvi tjedan nije prosao.
I bravo za Lanu i voznju busom.
Aca- pa to je koma, nemoj ga samog pustat ako ne moras. Tko zna sta cigick briju po kvartu

Moderator
Moderator

Female
Broj postova : 2862

PostajNaslov: Re: prvasici 13/14    pet ruj 06, 2013 7:07 am

Evo i nas
imam dvi adaptacije..roa u vrtic,njo skola, samo se vozamo cili dan i ne znamo di nam je glava..
uglavnom super,super
odusevljena skolom, ona voli inace uciti pa se nadam da nece biti problema, dize ruku kad treba nesto reci il odgovorit.. jucer smo sastanak imali, uciteljica je malo stroza, mlada je, kosarkacica zadra , al neka je mani je bolje da odma steknu red,rad,nego posli raspasou da bude. isto tako nadam se da je pravedna ko sto neko rece. cini se sasvim ok.
jos drugi tjedan nam je skola od 11ipo do 13, pa dva tjedna do 13ipo, pa onda pocinje kako treba..ja ne znam kako roditelji rade to izvode..

zvrk - dobra je lana hehe  aj pomalo prilagodit ce se
zabice mi smo dobili omote s knjigama i sve pase.. cak nam po knjiga stoji u skoli da nemoraju teglit jadni doma..preteska je torba.. ja stvarno ne znan sto oni misle..ne misle na nista cini mi se,jadna dica i njihova kicma..
aco- virujem da ti nije svejedno..nma isto kvartom non stop cigani harace s kamijonom i skupljaju staro zeljezo..zvali i polici i sve,al nemogu im nista..lipa nasa hrvatska..

[Vrh] Go down
Korisnički profil
Giovanna
Moderator
Moderator

Female

PostajNaslov: Re: prvasici 13/14    pet ruj 06, 2013 7:10 am

leo leci leoni nek se bori.. nema cile mile  

zeljkice i mi imali jucer roditeljski..stvarno san se osicala ko da ja iden u skolu   i mm isto..

eh da ima u razredu dvoje sto ona zna, a jos par roditelja mi znamo tako da je dobro, bas smo se lipo nasli.. ima i po drugim razredima dice i roditelja koje mi znamo.. bas je velika skola i puno daka ima
[Vrh] Go down
Korisnički profil
Aca
Moderator
Moderator

Female

PostajNaslov: Re: prvasici 13/14    pet ruj 06, 2013 8:14 am

Mi danas roditeljski, jedva cekam, bas me zanima sta ce reci..moj je jucer trebao imati tjelesni , na kraju nisu jer je dosao ravnatelj u posjetu, vazno da mi je dijete slepalo tene  
Eto luka je skroz odusevljen, bas odusevljen..i moram ga malo vise ispitati jer se3 sam nekih stvari ne bi sjetio reci.. 
npr to za zadacu..isli smo zajedno gledati sta imaju, ona zaokruzi pa se vidi..a on je ono , imamo a sta, neznam... 

[Vrh] Go down
Korisnički profil
Zabica
Vrhunska tipkalica

Female

PostajNaslov: Re: prvasici 13/14    pet ruj 06, 2013 10:28 am

Ana je zasad oduševljena školom, kaže da joj je super učiteljica, ide u boravak pa tamo pišu zadaću. Kod nas u školi nema adaptacije, imaju nastavu od 8-11:40 pa su 2 sata slobodni za ručak i igru, onda 2 sata pišu zadaću. Po njih možemo dolaziti od 15:30. Jedino što su ovaj tj. imali po 4 sata, a od idućeg imaju 5, ali taj 5 sat su izvan nastavna aktivnost (mogli smo birat likovni, dramsku, sportsku, informatiku i ritmiku, cure su sve izabrale ritmiku) u pon., u uto dopunska, u sri dodatna ...

Zvrk, čudim se da učiteljica tako reagira, našoj su danas klinci priopčili da je petak i da su donjeli igračke (ko u vrtiću) i pital jel to uredu, ona se nasmijala i rekla da se s igračkama smiju igrati samo kad budu vani jer imaju puno posla za napraviti pod nastavom.

Gio mi smo dobili knjige od grada, zato je problem s omotima. Mi zasad nosimo torbu doma, čisto da se privikne svaku večer slagat knjige po rasporedu, ja ju vodim pa i torbu nosim, inače u boravku ostaju knjige od pon do pet.

Aca ja ga ne bi puštala samog u takvoj situaciji.

Željkice ovo s predstavnikom roditelja mi je super, a šta uopće bi ti trebala kao predstavnik raditi?

Leo  pa kako su mogli dopustit da netko ostane bez cedevite,kod nas djeca ne uzimaju sama nego im daje spremačica, bar mi je Ana tako rekla.
[Vrh] Go down
Korisnički profil
zvrk06
Admin

Female

PostajNaslov: Re: prvasici 13/14    pet ruj 06, 2013 3:11 pm

Ja sam obavila s njom cijeli tjedan busa, i sljedeći je puštam samu pa u Božje ruke bit će valjda dobro:): 
Dobili smo i raspored svaki dan po 4 sata jedino četvrtkom 5
.
Prije se rascmoljila išla sam gledat šta su radili, pa sam izvukla biležnice a ona ih stavila na list knjige di ima domaći i sad se ne sjeća domaćeg    ubila me skoro  

Zasad su samo radili hrv i matematiku iako smo nosili i prirodu, i engleski i neki dan glazbeni  
iz matematike su radili danas unutra/van , a jučer veći/manji

Ekipu je već pronašla.

Torba im je preteška stvarno, ja je jedva teglim  

Aco a joj, ja ga isto nebi puštala samog, mene bi bila totalna frka  
Luka kao i Lana, škrti na informacijama  

Željkice o pa ti si glavna sad  

bravo za naše klince super su  

[Vrh] Go down
Giovanna
Moderator
Moderator

Female

PostajNaslov: Re: prvasici 13/14    uto ruj 10, 2013 7:05 am

tara danas ostaje duze, svaki dan po 5 njih jer ce ih ispitat slova, ko sto koliko zna..pa ce valjda tako slozit i program il nesto..vidit ce mo.. ja se ne mogu jos uvik priviknut da ide u skolu, da cu na informacije morat ic i sve to.. u soku san  

ajme zvrk pustit ces je samu busom?? ima mob? mene bi bilo prpa..

zabice lipo je kad imaju boravak i sve u sk naprave, kod nas samo par skola ima boravak, i to ne mogu svi ici, i prviatna naravno. nasa kola je prenapucena pa imaju medusmjenu (prvasici) i to im je malo vrimena za napravit sve sto moraju..
[Vrh] Go down
Korisnički profil
zvrk06
Admin

Female

PostajNaslov: Re: prvasici 13/14    uto ruj 10, 2013 1:18 pm

Je Gio ide sama busom jedno 7 km u jednom smjeru a pa šta ću, šta da radim drugčije nemože. Ja je otpratim na stanicu ona se ukrca, i čekam je na stanici i to je to, nema mob i prpa me živa al eto jučer se vratila kad je trebala i di je trebala  bit će to valjda dobro

Daj mi recite jel im vi pomažete za domaći mislim kažete nije ok pa brišu, ili pustite da ono što su napravili odnesu u školu?
jučer je imala crtat neke krugove unutar krugova, i nije baš najurednije to napravila dio krugova ne ide od crte do crte i tako... e sad reć joj pa da briše, ili pustit da je učiteljica upozori?  

Sutra nam je roditeljski  

[Vrh] Go down
Zabica
Vrhunska tipkalica

Female

PostajNaslov: Re: prvasici 13/14    sub ruj 14, 2013 3:48 pm

Zvrk Ana domaći riješi u boravku, ja doma pogledam šta su radili pa joj objasnim ako nešto nije razumjela, a koliko vidim brisanja gumicom nema. Bar što se tiče hrvatskog, matematiku smiju brisat.

[Vrh] Go down
Korisnički profil
Zabica
Vrhunska tipkalica

Female

PostajNaslov: Re: prvasici 13/14    sub ruj 14, 2013 3:51 pm

Zaboravih pitat kako se slažu Lana i bus? Jel sve ok?
[Vrh] Go down
Korisnički profil
ninana
Moderator
Moderator

Female

PostajNaslov: Re: prvasici 13/14    ned ruj 15, 2013 7:14 pm

uzbudjeni roditelji uzbudjena djeca sve mi je to poznato.
Zadacu ja Aci pregledam a ako nije dobro izbrise i napise ponovo, pa smiju brisat gumicom.
Zeljkice i ja sam predstavnik roditelja za Acin razred.

[Vrh] Go down
Korisnički profil
Aca
Moderator
Moderator

Female

PostajNaslov: Re: prvasici 13/14    pon ruj 16, 2013 12:17 pm

Ja Luki isto pregledam zadacu i ako je bas neuredno ili nije kak treba, zbrisemo i ponovo, to se zasad dogodilo jednom ili dvaput...zadovoljna zasad s njegovim entuzijazmom za zadace i skolom...
Ja Luku jos uvijek pratim u skolu ali ga ostavim ispred, ne idem vise s njim do vrata i slicno..
zasad jos sam ne ide....mislkm da ni necu ga dati do proljeca...vidjet cu jos...

Neznam jel sam rekla da u Lukinom razredu je moj muz predstavnik roditelja.Nitko se nije javio pa je mm je rekao moze on...

ovaj tj.imaju malo zesci raspored sati.pocelo je kako treba..preksutra ima 5 sati..i ovaj tj. je opet popodne, sto njemu vise odgovara jer voli spavati pa je bilo tesko prosli tj..ovaj tj.uziva...danas je do pola 6.vidjet cemo kak ce mu to odgovarati..

[Vrh] Go down
Korisnički profil
Sponsored content

PostajNaslov: Re: prvasici 13/14    Today at 9:57 am

[Vrh] Go down

prvasici 13/14
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 2 / 18.Go to page : Previous  1, 2, 3 ... 10 ... 18  Next
 Similar topics
-
» Prvašići (2.dio)
» Više nismo prvašići (2.raz,3.raz +4. raz)