Forum o djeci i roditeljima

Početna stranicaCalendarFAQPretraľnikRegistracijaLogin

Share | 

Mala kuharica

Go down 
Autor/icaPoruka
Alice
Vrhunska tipkalica

Female
Broj postova : 2703
Registration date : 03.01.2010

PostajNaslov: Mala kuharica   sub vel 19, 2011 3:02 pm

Zamolila bi vas da podjelite neke recepte za domaće kašice...

[Vrh] Go down
Korisnički profil
ninana
Moderator
Moderator

Female
Broj postova : 10836
Registration date : 03.06.2009

PostajNaslov: Re: Mala kuharica   sub vel 19, 2011 5:15 pm

najjednostavnija a djecici dobra za pocetak je skuhati mrkvicu i propasirati, isto tako mozes i krompir, pa pomjesano to dvoje.
Sokice sam ja pravila tako da skuham vocku-raskuham ju bolje receno i propasiram i vratim u onu vodu sto se kuhala u njoj i promjesam i dobijes fini domaci kasasti sok.

[Vrh] Go down
Korisnički profil
Zabica
Vrhunska tipkalica

Female
Broj postova : 5030
Registration date : 12.05.2010

PostajNaslov: Re: Mala kuharica   ned vel 20, 2011 1:54 pm

Ja sam kuhala u početku probala samo mrkvu i onda njoj dodavala novo povrće. Kad se skupilo više vrsta povrća i meso, skuhala bi malo mrkve, malo krumpira, malo tikvice i komadić mesa, umjesto tikvice stavila bi karfiol, brokulu, blitvu, mahune, grašak ... i to bi propasirala. Lucija nije htjela pasirani krumpir pa sam njoj stavljala babylove proso.

Juhu sam davala na bočicu.
[Vrh] Go down
Korisnički profil
leobaby
Admin

Female
Broj postova : 10945
Registration date : 31.01.2008

PostajNaslov: Re: Mala kuharica   ned vel 20, 2011 2:05 pm

Ovo sam često kombinirala-
kuhana cikla+piletina+krumpir+batat+mrkva i miksaaaaaj!

"Nije nebo visoko, nisu zvijezde daleko, samo spusti glavu i pogledaj dječje oči."
[Vrh] Go down
Korisnički profil http://mojabeba.motion-forum.net/index.htm
Tina
Moderator
Moderator

Female
Broj postova : 1187
Registration date : 12.07.2010

PostajNaslov: Re: Mala kuharica   pon vel 21, 2011 4:34 am

Baš dobra tema,ja nemam opče ideja više,kuham mu krumpir,mrkvu,brokulu,karfiol,piletinu,znam stavit komadić korijena peršina,al on je več dosta veliki pa opče neznam kak bi napravila prijelaz između kašica i krute hrane jer još nemože jest skroz normalno a kašice mislim da je preraso,savijeti curke molim????
[Vrh] Go down
Korisnički profil
Zabica
Vrhunska tipkalica

Female

PostajNaslov: Re: Mala kuharica   pon vel 21, 2011 9:41 am

Tina sad mu možeš samo malo zgnječiti vilicom ili ako imaš sjeckalicu usitniti povrće. Meni je Lucija u dobi od 10 mj odbila povrtne kašice i prihvatila povrće u komadu, npr. zrno graška, komadić krumpira ili mrkve ... nije htjela drugačije.
[Vrh] Go down
Korisnički profil
vedrana87
Moderator
Moderator

Female
Broj postova : 2798
Registration date : 09.08.2009

PostajNaslov: Re: Mala kuharica   pon vel 21, 2011 11:33 am

meni iva već sada krumpir hoće u komadu, ja joj nasjeckam na sitne komadiće i dajem vilicom... kad kuham nama juhu od povrća njoj samo sa vilicom izgnječim i tako voli jesti, bananu joj dam u ruku komad i dijete pojede... tako da smo mi već počeli taj prijelaz, postepeno namirnicu po namirnicu.
a sa emom se ne sjećam, znam da j ona htjela jesti onako kako joj daš samo da joj je jesti, a na moru sam joj nakupovala kašica da dijete jede a da ja en moram kuhati i njoj tamo pa sam na kraju sve bacila jer je dijete počelo jesti onako kako mi jedemo sa godinu i 3 mjeseca.
a iva obožava banane i kekse, prvo sam kupovala plazmu mljevenu a sad običan keks joj izmrvim i pomješam i još dodam nekog soka od limuna ili jabuke.
a kad joj dajem samo povrče, onda joj ili stavim rižolina i bebimila ili samo kruh pa joj to ispasiram, ja to ne mogu smisliti ni pomirisati a ona to obožava

[Vrh] Go down
Korisnički profil
ninana
Moderator
Moderator

Female
Broj postova : 10836
Registration date : 03.06.2009

PostajNaslov: Re: Mala kuharica   pon vel 21, 2011 12:17 pm

Tina dobro su ti cure rekle za pocetak gnjeci i postupno prelazi na krutu hranu.
Andrej je sa godinu poceo jesti krutu hranu a i Aco tako nekako.

[Vrh] Go down
Korisnički profil
Tina
Moderator
Moderator

Female

PostajNaslov: Re: Mala kuharica   pon vel 21, 2011 3:31 pm

dala sam mu danas samo vilicom izgnječeno krumpir i karfiol,i ono išlo je polako i bilo mu je čudno al je pojeo. Dal stavite soli malo u veše kašice za veču dijecu il još uvijek ne? Ja nisam još,al si razmišljam.
[Vrh] Go down
Korisnički profil
vedrana87
Moderator
Moderator

Female

PostajNaslov: Re: Mala kuharica   pon vel 21, 2011 7:54 pm

ja ivi dajem prstohvat soli... ali to sam prije par dana počela

[Vrh] Go down
Korisnički profil
Martina
Vrhunska tipkalica

Female
Broj postova : 4345
Registration date : 16.01.2011

PostajNaslov: Re: Mala kuharica   uto vel 22, 2011 12:23 am

Mi još nismo na kašicama, ali ja se već lagano pripremam, čisto da nisam tuka kad krenemo s dohranom.
Interesira me kakvu ste juhicu davale malcima? Pretpostavljam da od začina ništa ne dolazi u obzir? Kuhale ste samo povrće u juhi ili ste stavljale i malo meseka, pa ste im odvojile prije nego ste juhu začinile?
Ja još ne znam ništa o dohrani, pa vas molim za par savjeta. Šta se smije, a šta ne u počektu, kad se krene s dohranom?
[Vrh] Go down
Korisnički profil
Angie
Odana forumašica

Female
Broj postova : 1949
Registration date : 12.04.2010

PostajNaslov: Re: Mala kuharica   uto vel 22, 2011 8:35 am

martina,za početak nemoj začine stavljati-kasnije možeš pomalo
ja sam svojima kuhala juhicu s pilećim jetricama,komadić bijeloga mesa,teletina i naravno,povrće,s tim da sam meso maknula,a juhicu raspodjelila u par malih zdjelica,da ne moram svaki dan nakuhavat
kad krećeš,možeš birati,nema pravila...neki narodi prakticiraju žitarice za početak,neki povrće,a kod nas je uvrježeno mišljenje da se mora početi s voćem
[Vrh] Go down
Korisnički profil
Martina
Vrhunska tipkalica

Female

PostajNaslov: Re: Mala kuharica   uto vel 22, 2011 10:08 am

Ma da? S voćem? Nekako sam mislila da to ide podjednako...npr.kuhano povrće i voće ovako nastrugano na žlicu. Mi smo puno tako banane i jabuke papali kad smo bili mali..
[Vrh] Go down
Korisnički profil
Tina
Moderator
Moderator

Female

PostajNaslov: Re: Mala kuharica   uto vel 22, 2011 10:23 am

Angie je napisao/la:
martina,za početak nemoj začine stavljati-kasnije možeš pomalo
ja sam svojima kuhala juhicu s pilećim jetricama,komadić bijeloga mesa,teletina i naravno,povrće,s tim da sam meso maknula,a juhicu raspodjelila u par malih zdjelica,da ne moram svaki dan nakuhavat
kad krećeš,možeš birati,nema pravila...neki narodi prakticiraju žitarice za početak,neki povrće,a kod nas je uvrježeno mišljenje da se mora početi s voćem

Meni je mrkvica bila za početak i to ona hipova.
U biti sam prvo davala te kašice dok nije počeo baš jesti,jer puno mi je bilo jednostavnije tako,te prve kašice su male i jeftine,pa mi je ispalo jeftinije tako, Kad je počeo jesti zapravo onda sam počela mu kuhati povrče,od voča bananu i jabuku,i kupovne vočne kašice,jer u njima ima sezonskog voča pa malo da dobije i toga kaj nemreš uvijek nabaviti.
Ja znam u povrtnu kašicu ubacit kap maslinovog ulja,imamo skroz domače,nabavi muž pa nam je to bilo tako ok.
uglavnom ,možeš kuhati mrkvicu i propasirat ju,ili jabuku za početak,il kupit kašicu ako nisi sigurna. Mi smo recimo i volili onu šljivu za 4 mjeseca,a i ja nisam baš bila sigurna kaj bi mu dala a na kašicama piše koliko mjeseci i toga sam se držala do nekih 7 mjeseci dok nije počeo jest malo više.A sad kad ima skoro 10 mjeseci znamo mu uvalit svašta da proba,mama moja mu je dala malo bologneza,pa je dobio malo kremšnite,pa sam mu ja dala malo đuveđ riže da proba,onda mu dam koricu kruha pa on gricka to polako i tak niš to previše al zalogaj dva mu damo tek toliko da nas ne gleda u čudu kaj mi to trpamo za stolom u sebe
Kao nesmije se,al mu ja dam čokolino s običnim mlijekom,i nije mu ništa bilo,ovo adaptirano mlijeko ne želi više primirisati i skuži ga i u čokolinu,neznam kak al mrzi ga i nisam znala kaj bi,a mora mlijeka dobit pa sam dala obično.
Mislim si,može jest sir,može jest jogurt pa zašto nebi mogo i mlijeko.
Jedva čekam tih godinu dana jer svaki kalendar prehrane je drugačiji i onda sam više luda i neznam kaj bi mu dala,kaj nebi,sva se zbunim i radim malo po svome.
[Vrh] Go down
Korisnički profil
vedrana87
Moderator
Moderator

Female

PostajNaslov: Re: Mala kuharica   uto vel 22, 2011 10:50 am

tina, on ako nema nikakvih reakcija na kravlje mlijeko samo mu daj, jer neka djeca tako mala ne podnose kravlje kao moja ema, ona je do godine i pol nije mogla kravlje mlijeko, uvijek dobije proljev, a sa ivom već znam da nema problema jer joj puding pravim bez problema i jede i sve je u redu...
ja ne znam, ja ne gledam te tablice na početku da ali sad više ne kad se ona već sa dosta okusa upoznala, znam šta joj smeta a šta ne tako da ona sve jede, i malo mlijeka i kruha i ništa nije imala neku lošu reakciju. kolače već odavno mariše i to kremaste, dam joj i keksiće, flips isto tako. ma ja sad njoj više manje svega dam, makar da proba ako je neka nova namirnica

[Vrh] Go down
Korisnički profil
Tina
Moderator
Moderator

Female

PostajNaslov: Re: Mala kuharica   uto vel 22, 2011 11:02 am

vedrana87 je napisao/la:
tina, on ako nema nikakvih reakcija na kravlje mlijeko samo mu daj, jer neka djeca tako mala ne podnose kravlje kao moja ema, ona je do godine i pol nije mogla kravlje mlijeko, uvijek dobije proljev, a sa ivom već znam da nema problema jer joj puding pravim bez problema i jede i sve je u redu...
ja ne znam, ja ne gledam te tablice na početku da ali sad više ne kad se ona već sa dosta okusa upoznala, znam šta joj smeta a šta ne tako da ona sve jede, i malo mlijeka i kruha i ništa nije imala neku lošu reakciju. kolače već odavno mariše i to kremaste, dam joj i keksiće, flips isto tako. ma ja sad njoj više manje svega dam, makar da proba ako je neka nova namirnica

Baš mi je drago da nisam jedina koja daje djetetu da proba nove stvari,znam mame koje su me razapinjale kako ja mogu dat određene stvari da jede,al mislim si ako mu ne smeta pa zašto ne,nije vanzemaljac isto je čovijek,kupila krokiće sad ću mu i to probat dat jedan,dva da proba ako nije alergiačan nek si i to papa.
zasad mu niš nije smetalo,pa ćemo dalje vidjet,nadam se da će tako i ostat.
[Vrh] Go down
Korisnički profil
Zabica
Vrhunska tipkalica

Female

PostajNaslov: Re: Mala kuharica   uto vel 22, 2011 11:24 am

Ja solila nisam dugo, samo sam dodavala maslinovo ulje. A kako obadvije imaju atopijski dermatitis, Ana je 2 puta imala i urtikariju, a znala je imati i osipe, ja jako pazim što im dajem. Smoki su možda jele sve skupa 5 puta i to su probale kad su debelo prešle 1 godinu. Radije im dam štapiće ili kokice. Kravlje mlijeko sam počla uvoditi sa godinu dana, Ana ga je odmah prihvatila, Lucija tek sa 18 mj. Kuhala sam posebno za njih do god. dana kad su počele jesti isto što i mi, ja inače jako malo solim.
[Vrh] Go down
Korisnički profil
Martina
Vrhunska tipkalica

Female

PostajNaslov: Re: Mala kuharica   uto vel 22, 2011 3:27 pm

Mi isto ne jedemo preslano, pa nam to bude olakšalo stvar...
Da, vjerujem da je teško, pogotovo kad su djeca alergična na neke namirnice. Mi ćemo polako krenuti sa kupovnim i domaćom mrkvicom, pa ćemo vidjeti šta bude. Ali ne još, još je premali...
[Vrh] Go down
Korisnički profil
Aca
Moderator
Moderator

Female
Broj postova : 5685
Registration date : 30.01.2008

PostajNaslov: Re: Mala kuharica   sri tra 06, 2011 6:46 pm

Mi smo probali sljivu neki dan i osula se...to vise necemo davati ....
za sve drugo je sad ok....

[Vrh] Go down
Korisnički profil
Alice
Vrhunska tipkalica

Female
Broj postova : 2703
Registration date : 03.01.2010

PostajNaslov: Re: Mala kuharica   sri tra 06, 2011 6:54 pm

Mi smo probali svašta nešto i sve je dobro prihvatila,zgnječim joj flips i am am kaže I juhicu sa telećih nogica joj dajem,pa stavim mrkve,brokule,spanaka,krompiriće i tak,uglavnom mjenjam i izmiksam štapnim mikserom i ona ruče bez problema,bude kašasto i fino. Čak i ja nekad maznem štogod
[Vrh] Go down
Korisnički profil
Aca
Moderator
Moderator

Female
Broj postova : 5685
Registration date : 30.01.2008

PostajNaslov: Re: Mala kuharica   sri tra 06, 2011 7:13 pm

Oh da domace je fino, ja isto neki dan napravila i zmiksala i deckima na pire stavila...kao sos. nije im bilo lose....
Moja isto hoce sve, od smokica, probala je i cokoladu..
I moja svekrva joj je dala juhice sa knedlima od jaja, nije bilo reakcije makar je to prerano, ja popozdila ali dobro je zavrsilo....
papa i pecivo vec lagano, to obazava zvakati...
nema sta ne voli...a i vidi se po njoj

[Vrh] Go down
Korisnički profil
Perčica
Veliko brbljavo dijete
Veliko brbljavo dijete

Female
Broj postova : 235
Registration date : 13.10.2010

PostajNaslov: Re: Mala kuharica   pon tra 02, 2012 9:53 am

Joj cure, moja L vec danim nece da jede normalo. Sad je u nekoj fazi da se ljulja na stolici i sve zadrzuje dah, Neznam sto joj je. To obicno radi kad treba rucati tako da mi ne ruca. Pocela je skroz odbijati povrce. Samo bijelo meso, mrkvicu i krumpiric oce i to sve smiksano, ali ne mogu joj to davati svaki dan. Teletinu mi nece nikako, pa bas malo muke mucimo. Pudinge, voce, griz, palentu, mljecne kasice, skutu to sve obozava, ali isto sve zmiksano, pokusali smo par puta joj samo zgnjeciti i nema sanse, samo bananu tako pojede. Kruh joj dam i voli ga, ali kad vidim da neka djeca vec cijelo pecivo pojedu muka mi dodje, jer ona nis. Sad je za rodjendan uzela smoki i probala i zagrizla bi, fora joj je bila sto hrcka, ali odma bi joj zapelo pa pljune. Imam osjecaj da nikad necemo prec na normalnu hranu!
[Vrh] Go down
Korisnički profil
Kikica
Vrhunska tipkalica

Female
Broj postova : 11546
Registration date : 27.10.2010

PostajNaslov: Re: Mala kuharica   pon tra 02, 2012 11:41 am

Perčice ne brini se, proći će...ali će se opet i vratiti...barem je tako kod nas...uvijek je u nekoj fazi jela...
Jesi joj probala davati odvojeno...
Maja je tako naučena doma, ja ponekad ludim jer mi je to gubitak vremena...
Kao mali Talijan, ništa zajedno u tanjuru...nego prvo pojede meso, pa prilog...
[Vrh] Go down
Korisnički profil
Perčica
Veliko brbljavo dijete
Veliko brbljavo dijete

Female
Broj postova : 235
Registration date : 13.10.2010

PostajNaslov: Re: Mala kuharica   pon tra 02, 2012 12:25 pm

Ma pojede ona 2-3 zlice i onda gotovo. Ali ne silim je na nista, fala Bogu ima je i kad bude gladna nek trazi,place... neznam... vodica joj je uvijek na dohvat ruke pa se sama napije kad je zedna, samo i to isto, nezna brate pit iz boce, sva se isproljeva, tako da uvijek moram imati 100krpica sa sobom i bar 2 rezevna bodica Ali eto, sad ce lito pa nek se proliva dite! Hehe
[Vrh] Go down
Korisnički profil
Kikica
Vrhunska tipkalica

Female
Broj postova : 11546
Registration date : 27.10.2010

PostajNaslov: Re: Mala kuharica   pon tra 02, 2012 12:45 pm

A, neka...ako bi gledala da se ne isproliva neće ni naučiti...a, i ljeto će pa baš te briga...puno voća i opet će manje jesti konkretno...
A, opet kad odeš dole svojima, kad bude kuća svita biti će i njoj zanimljivije papati u velikoj ekipi.....
[Vrh] Go down
Korisnički profil
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Mala kuharica   

[Vrh] Go down

Mala kuharica
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Mala kuharica
» Mala kuća ili Mali dom u Zagrebu