Forum o djeci i roditeljima

Početna stranicaCalendarFAQPretraľnikRegistracijaLogin

Share | 

Upis u školu i godine

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Autor/icaPoruka
dadavk
Novorođenče
Novorođenče

Female
Broj postova : 20
Registration date : 07.12.2010

PostajNaslov: Upis u školu i godine   uto pro 07, 2010 2:16 pm

Znam da je prerano da uopće i razmišljam pošto ima još godina do upisa u školu ali eto... Imam 2 curice od kojih je prva rođena 05.03.2009 a druga 29.06.2010,znači razlika su ravno godinu dana.Mene zanima dali postoji ikakva šansa da njih dvije upišem zajedno u prvi razred,znači kad bi jedna imala 6g.i 6mj a druga 7g.i6mj. Molila bih savjet sve iskusne na tom području i sve što znaju ponešto o tome.Upisala bi ih iz razloga da zajedno idu u školu i uče,nekako mi se to više sviđa nego svaku posebno.I da,ako mogu ići zajedno,dali može i isti razred.Unaprijed zahvaljujem!
[Vrh] Go down
Korisnički profil
dadavk
Novorođenče
Novorođenče

Female

PostajNaslov: Re: Upis u školu i godine   uto pro 07, 2010 2:19 pm

dadavk je napisao/la:
Znam da je prerano da uopće i razmišljam pošto ima još godina do upisa u školu ali eto... Imam 2 curice od kojih je prva rođena 05.03.2009 a druga 29.06.2010,znači razlika su ravno godinu dana.Mene zanima dali postoji ikakva šansa da njih dvije upišem zajedno u prvi razred,znači kad bi jedna imala 6g.i 6mj a druga 7g.i6mj. Molila bih savjet sve iskusne na tom području i sve što znaju ponešto o tome.Upisala bi ih iz razloga da zajedno idu u školu i uče,nekako mi se to više sviđa nego svaku posebno.I da,ako mogu ići zajedno,dali može i isti razred.Unaprijed zahvaljujem!
Ups!Krivo sam upisala datum nije 29.06 nego 29.03 :)
[Vrh] Go down
Korisnički profil
ninana
Moderator
Moderator

Female
Broj postova : 10831
Registration date : 03.06.2009

PostajNaslov: Re: Upis u školu i godine   uto pro 07, 2010 2:23 pm

moji rodjaci su krenuli zajedno i u isti razred a razlika je 1,5 godina, jedan rodjen 12.4.85 a drugi je 31.10.86 i zajedno su upisali e oni su krenuli 92 kad je bio rat i tad je moglo a moze li sad neznam.

[Vrh] Go down
Korisnički profil
vedrana87
Moderator
Moderator

Female
Broj postova : 2798
Registration date : 09.08.2009

PostajNaslov: Re: Upis u školu i godine   uto pro 07, 2010 2:50 pm

mislim da ne, jer će ti obje krenuti sa 6 i pol, osim ako starija pokaže znakove da sa 6 i pol nije još spremna za školu... a i nije ti to zgodno kao što misliš, ipak je starija godinu dana i osjećat će se čudno što ide sa mlađom sekom u razred... ne trebaš ništa siliti. mom bratu je bila otvorena mogučnost da sa 7 godina i 11 mjeseci krene u školu jer je imao govornih poteškoća a inaće bi morao sa 6 i 11 i mama nije pristala i krenuo je sa skoro 7 godina
a recimo meni ema i iva su razlika 2 godine a školski će biti razlika 3 jer je ema u 4 mjesecu i ona će krenuti sa 6 godina i 5 mjeseci a iva je kraj 6. mjeseca i krenut će tek sa 7 godina i 3 mjeseca i to sam se raspitivala i ne može iva sa 6 godina...

[Vrh] Go down
Korisnički profil
dadavk
Novorođenče
Novorođenče

Female

PostajNaslov: Re: Upis u školu i godine   uto pro 07, 2010 3:36 pm

Ma to mi kuma dala ideju,kao mogli bi u isti razred(kao što blizanci idu),pa si mislim da bi im možda bilo lakše kad bi zajedno učile i zajedno išle do škole.A neznam dali se škola može odgoditi i ako dijete pokazuje znakove zrelosti?Ma šta ja znam,al možda bi im bilo lakše,ipak bi imale jedna drugu u razredu,i sad se dosta igraju zajedno,a do škole bi možda bile i istog uzrasta...
[Vrh] Go down
Korisnički profil
vedrana87
Moderator
Moderator

Female
Broj postova : 2798
Registration date : 09.08.2009

PostajNaslov: Re: Upis u školu i godine   uto pro 07, 2010 4:04 pm

gledaj po sebi, kad si bila školskog uzrasta uvijek su ti oni godinu mlađi od tebe bili klinci... mi smo bar tako i tako i većina djece, neka svaka ide kad im bude vrijeme

[Vrh] Go down
Korisnički profil
Giovanna
Moderator
Moderator

Female
Broj postova : 2862
Registration date : 30.01.2008

PostajNaslov: Re: Upis u školu i godine   uto pro 07, 2010 5:46 pm

Mozes ti traziti odgodu za ovu stariju pa da krene godinu kasnije, ali tu ima sto papira tj. moras objasnjavati sto,kako,zasto.. barem kod nas je tako. ide dite na testove i ako oni kazu da je zrelo moras je poslati. kazem mozes traziti odgodu ali to kosta puuuunooo zivaca.
[Vrh] Go down
Korisnički profil
dadavk
Novorođenče
Novorođenče

Female

PostajNaslov: Re: Upis u školu i godine   uto pro 07, 2010 6:00 pm

Ma i razmišljala sam o toj odgodi,ali mislim da joj to neće biti ''dovoljno dobar razlog''.A neznam,kad sam ja išla u školu imala sam ravno 7 g.(9 mj.rođendan),al bilo ih je i od 6g i od 7.5,mislim da je bila jedna sa 8 godina,pa zato neznam.Čujem da su se postrožila pravila pa se sad MORA upisati čim je spremno(visina,kg,koncentracija i neznam šta još)... Ma ništa doći ću pedici sa kilom kave i bombonjerom pa ćemo vidjet hehe :D
[Vrh] Go down
Korisnički profil
dadavk
Novorođenče
Novorođenče

Female

PostajNaslov: Re: Upis u školu i godine   uto pro 07, 2010 6:04 pm

Hvala vam svima na savjetima,nego sam mislila da ima netko ko je probao šta slično...Eto kad najstarija krene u školu pitat ću i za njih dvije.Ćujem da djeca sve ranije kreću u školu,navodno i sa 5 i pol,al to je ipak prerano...
[Vrh] Go down
Korisnički profil
ninana
Moderator
Moderator

Female

PostajNaslov: Re: Upis u školu i godine   uto pro 07, 2010 7:39 pm

kod nas hoce da uvedu pod obavezno predskolsku i djeca bi kretala sa 5,5 a meni to prerano

[Vrh] Go down
Korisnički profil
Angie
Odana forumašica

Female
Broj postova : 1949
Registration date : 12.04.2010

PostajNaslov: Re: Upis u školu i godine   uto pro 07, 2010 7:53 pm

gle,ne znam zašto želiš unazadit svoje zdravo dijete,osim da sebi olakšaš??neka idu svaka svojim tokom,budi sretna da su zrele i zdrave

u kanadi klinci s 4-4,5 godine idu u predškolu-tamo uče slova,brojeve,pisati-ravna crta,kosa crta,od crte do crte...i polako pravo pisanje,tako kad sa 6 godina dođu u osnovnu školu,oni to sve znaju i polako uče s razumjevanjem ali uspoređivat njihove uvjete u školstvu i naše je nemoguće
[Vrh] Go down
Korisnički profil
ninana
Moderator
Moderator

Female

PostajNaslov: Re: Upis u školu i godine   uto pro 07, 2010 8:36 pm

Aco vec vecinu toga zna, dosta ja radim s njim a i logopedica takodje

[Vrh] Go down
Korisnički profil
žuža
Vrhunska tipkalica

Female
Broj postova : 2809
Registration date : 03.02.2008

PostajNaslov: Re: Upis u školu i godine   sri pro 08, 2010 7:06 am

teoretski je moguće,između mojih najstarijih je razlika 13 mjeseci,s tim da sam saru dala s 6 i pol ,a nisam trebala,a matej mi je bil zaigran i nespreman i njega sam dala s 7 i pol,znači matej ide sad u 4r a sara u 6r,a godinu dana razlike među njima ,a da je bilo obrnuto da sam mateja dala s 6 a saru s 7 sad bi išli skupa ,a iskreno meni bi to bilo bezveze a sad ti kak želiš,tvoj izbor,mada je moguće.....

a po tome sam saru dala godinu prije i to mi malo žao,jer sam ju mogla ostavit još godinu dana doma da uživa.....
[Vrh] Go down
Korisnički profil
Mateja
Vrhunska tipkalica

Female
Broj postova : 2891
Registration date : 04.02.2008

PostajNaslov: Re: Upis u školu i godine   sri pro 08, 2010 7:41 am

Ja se slazem sa Angie, nebi nikako unazadila dijete!

I ja bi voljela da Sara i Luka idu zajedno u skolu, jer su od rodjenja kao blizanci, i jako su vezani, a razlika je samo 8mjeseci. Ali necu ga dati kasnije samo zato sto ga nezelim unazaditi, i nezelim da bude najstariji u razredu, svi mladji od njega! Sve ima svoje vrijeme tako i ovo! I jos uz to, on vec mjesecima zna citati i pisati, zbrajati, oduzimati... cemu da ga drzim kod kuce!
[Vrh] Go down
Korisnički profil
Angie
Odana forumašica

Female
Broj postova : 1949
Registration date : 12.04.2010

PostajNaslov: Re: Upis u školu i godine   sri pro 08, 2010 9:16 am

Mateja je napisao/la:
Ja se slazem sa Angie, nebi nikako unazadila dijete!

I ja bi voljela da Sara i Luka idu zajedno u skolu, jer su od rodjenja kao blizanci, i jako su vezani, a razlika je samo 8mjeseci. Ali necu ga dati kasnije samo zato sto ga nezelim unazaditi, i nezelim da bude najstariji u razredu, svi mladji od njega! Sve ima svoje vrijeme tako i ovo! I jos uz to, on vec mjesecima zna citati i pisati, zbrajati, oduzimati... cemu da ga drzim kod kuce!
[Vrh] Go down
Korisnički profil
Josipa
Moderator
Moderator

Female
Broj postova : 7123
Registration date : 14.04.2008

PostajNaslov: Re: Upis u školu i godine   sri pro 08, 2010 12:04 pm

Angie je napisao/la:
gle,ne znam zašto želiš unazadit svoje zdravo dijete,osim da sebi olakšaš??neka idu svaka svojim tokom,budi sretna da su zrele i zdrave

u kanadi klinci s 4-4,5 godine idu u predškolu-tamo uče slova,brojeve,pisati-ravna crta,kosa crta,od crte do crte...i polako pravo pisanje,tako kad sa 6 godina dođu u osnovnu školu,oni to sve znaju i polako uče s razumjevanjem ali uspoređivat njihove uvjete u školstvu i naše je nemoguće

I ja se slažem sa Angie , to mi je neko forsiranje mklađeg dijeteta a nazadovanje starijeg dijeteta! Inače moje cure su 14 mjeseci razlika i vidi se razlika i u razmišlajnju a i ponašanju!

Moja mama isto ima sestru od koje je mlađa 15 mjeseci i baka i deda su ih zajedno dali u školu ali su nakon mjesec dana ispšisali moju mamu jer nije mogla pratiti vršnjake jer joj u biti nisu ni bili vršnjaci jer su svi bili stariji od nje po više od godinu dana!

[Vrh] Go down
Korisnički profil
Kikica
Vrhunska tipkalica

Female
Broj postova : 11528
Registration date : 27.10.2010

PostajNaslov: Re: Upis u školu i godine   sri pro 08, 2010 1:05 pm

Od moje frendice mala je rođena 28.6. 2004.
Mama ju je htjela dati u školu ove godine....javila se u školu, dijelte je išlo na testianja, ali nije prošlo, ona je pametnica mala, ali nemirna je i ne može sjediti 15 min na jednom mjestu, pa je ostala doma i ići će na jesen kad ju i pripada.
Znači da je i kod tebe moguće, ali nemoj joj ukrasti godinu dana bezbrižnosti i igranja i slažem se u svemu što su ti cure do sada rekle.
[Vrh] Go down
Korisnički profil
dadavk
Novorođenče
Novorođenče

Female

PostajNaslov: Re: Upis u školu i godine   pet pro 10, 2010 12:12 am

a kako su samo 8mj razlike?Jesi ti ostala trudna brzo po porodu(ako ti nije problem odg).
[Vrh] Go down
Korisnički profil
dadavk
Novorođenče
Novorođenče

Female

PostajNaslov: Re: Upis u školu i godine   pet pro 10, 2010 12:17 am

dadavk je napisao/la:
a kako su samo 8mj razlike?Jesi ti ostala trudna brzo po porodu(ako ti nije problem odg).
za Mateju
[Vrh] Go down
Korisnički profil
žuža
Vrhunska tipkalica

Female
Broj postova : 2809
Registration date : 03.02.2008

PostajNaslov: Re: Upis u školu i godine   pet pro 10, 2010 6:56 am

dadavk je napisao/la:
dadavk je napisao/la:
za Mateju

oni su bratić i sestrična ,imamo dvije seke na forumu

inače mm i njegov brat su 10 mj.razlike ,mislim da nemože biti manja ,to mi smiješno mm je imal prošli mjesec rođendan i sad imaju isto godina,za koji dan mu brat ima pa bude ga prešišal ali ono mjesec i pol svake godine imaju isto godina
[Vrh] Go down
Korisnički profil
dadavk
Novorođenče
Novorođenče

Female

PostajNaslov: Re: Upis u školu i godine   pet pro 10, 2010 10:50 am

žuža je napisao/la:
dadavk je napisao/la:
dadavk je napisao/la:
za Mateju

oni su bratić i sestrična ,imamo dvije seke na forumu

inače mm i njegov brat su 10 mj.razlike ,mislim da nemože biti manja ,to mi smiješno mm je imal prošli mjesec rođendan i sad imaju isto godina,za koji dan mu brat ima pa bude ga prešišal ali ono mjesec i pol svake godine imaju isto godina
aha,hehe mislila sam da si ti kad si rodila odmah ostala opet trudna i rodila prijevremeno,pa bi se tako nekako poklopilo tih 9mj razlike,ali bi onda bila baš EXTRA slučaj.
[Vrh] Go down
Korisnički profil
Mateja
Vrhunska tipkalica

Female
Broj postova : 2891
Registration date : 04.02.2008

PostajNaslov: Re: Upis u školu i godine   pet pro 10, 2010 1:16 pm

Zaboravila sam da si nova na forumu pa da to trebam naglasiti!
Cure su ti objasnile, bratic i sestricna su!

Moji susjedi, brat i sestra, su isto godiste Ona je rodjena u 1.mjesecu a on u 12.mjesecu iste godine!
[Vrh] Go down
Korisnički profil
zvrk06
Admin

Female
Broj postova : 12185
Registration date : 30.01.2008

PostajNaslov: Re: Upis u školu i godine   sub pro 11, 2010 12:26 pm

Baš su mi fora ti koji su isto godište

[Vrh] Go down
Korisnički profil http://mojabeba.motion-forum.net
ninana
Moderator
Moderator

Female

PostajNaslov: Re: Upis u školu i godine   sub pro 11, 2010 12:36 pm

kod mene u susjedstvu imaju klinci braca a razlika 11 mj, razlicito godiste oba pred kraj godine nekad na kraju 10 mj i stariji u 11 mj pred kraj i sad idu zajedno u prvi razred.

[Vrh] Go down
Korisnički profil
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Upis u školu i godine   Today at 7:45 pm

[Vrh] Go down

Upis u školu i godine
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Upis u školu i godine
» Dali ste ikada lažirali,skenirali ili prepravljali ispričnicu,te ju odnijeli u školu?
» Najbolje godine (2009–2010 )
» Igra godine (2010)
» POLAZAK U ŠKOLU