Forum o djeci i roditeljima

Početna stranicaCalendarFAQPretraľnikRegistracijaLogin

Share | 

šta napraviti?

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Autor/icaPoruka
vedrana87
Moderator
Moderator

Female
Broj postova : 2798
Registration date : 09.08.2009

PostajNaslov: šta napraviti?   čet ruj 09, 2010 12:24 pm

ima jedan dečko kod eme u vrtiću koji ju je prošli tjedan ugrizao za prst toliko da je imala par dana krastice na prstiću i evo danas opet u leđa!!!!! i to toliko jako da je njoj uspio i kroz debelu majicu i kroz potkošulju napraviti masnice i izgrebati joj leđa. i šta sad da ja radim, mogu vam reći da me je strah ju poslatu uopče u vrtić jer ako joj je to napravio kroz majicu sljedeći put ako joj baš kožu zagrize, odgrist će joj komad kože...
tata mi kaže da sutra pitam tetu jel pričala sa mamom tog dečka, a ako nije da tražim broj od njih i da ih ja zovem i kažem da pokušaju to iskorjeniti, ako i dalje bude nju grizao (a grize samo nju, nitko mu drugi nije na piku i sad je sjedila mirno i igrala se i došao joj je sa leđa) da odem kod ravnateljice vrtića...

ma baš me to ubilo u pojam, ne mogu ju uzeti u ruke jer ju to boli... a tako voli ići u vrtić i ne bi voljela da zbog jednog djeteta da ga zamrzi ili da i ona počne gristi,a kaže teta da je druželjubiva i da se super snalazi sa djecom...

ajde šta bi vi napravili u mojoj situaciji? dal pustit i vidjet šta će biti ili poduzeti nešto kao što mi je tata savjetovao?

[Vrh] Go down
Korisnički profil
Josipa
Moderator
Moderator

Female
Broj postova : 7123
Registration date : 14.04.2008

PostajNaslov: Re: šta napraviti?   čet ruj 09, 2010 12:46 pm

Moju Laru je jedna curica isto par puta ugrizla i uštipila i ja sam rekla teti da opomene roditelje a i Lari sam rekla da iduću put kad ju ugrize ili uštipi neka joj vrati i to sam rekla teti i onda nek ih obje stavi u kaznu i tako je i bilo, ona je jednom Laru uštipila Lara joj je vratila i objes u bile u kazni i onda ju mala više nije maltretirala!

[Vrh] Go down
Korisnički profil
Alice
Vrhunska tipkalica

Female
Broj postova : 2703
Registration date : 03.01.2010

PostajNaslov: Re: šta napraviti?   čet ruj 09, 2010 2:18 pm

Mislim da je ludo gledati to i kao što kažeš da još zamrzi ići u vrtić,nego ti poduzimaj nešto,pa bilo šta...
[Vrh] Go down
Korisnički profil
Angie
Odana forumašica

Female
Broj postova : 1949
Registration date : 12.04.2010

PostajNaslov: Re: šta napraviti?   čet ruj 09, 2010 2:43 pm

to je faza svim klincima od nekih 1,5 godinu do 3 i tu nema pomoći,nikakav razgovor ne pomaže,a vjeruj mi tete nisu ni najmanje krive
[Vrh] Go down
Korisnički profil
Angie
Odana forumašica

Female
Broj postova : 1949
Registration date : 12.04.2010

PostajNaslov: Re: šta napraviti?   čet ruj 09, 2010 2:47 pm

evo ti link pa si malo prouči http://www.d-v-medvescak.hr/aktualnosti/200711_grizenje.php
i još jedan http://www.limac.hr/djeca_u_vrticu_grizu.html
[Vrh] Go down
Korisnički profil
ninana
Moderator
Moderator

Female
Broj postova : 10831
Registration date : 03.06.2009

PostajNaslov: Re: šta napraviti?   čet ruj 09, 2010 6:22 pm

i ja bi preduzela neku mjeru, posavjetovala se s tetama.

[Vrh] Go down
Korisnički profil
vedrana87
Moderator
Moderator

Female

PostajNaslov: Re: šta napraviti?   čet ruj 09, 2010 7:32 pm

ma znam ja da je to kod njih faza i ema ju je imala, ali ovo na njezinim leđima izgleda odvratno i zašto bi moje dijete trpilo zbog faze drugog djeteta? pa neće ona biti ničija lutka! ne krivim tete, ni vrtić, ali mislim da bi trebalo doći do tih roditelja da ga usmjere u to da se to jednostavno ne smije raditi! pa ne ostavljam ja dijete u vrtiću da se druga djeca mlađa ili starija iživljavaju na njoj! to je meni zasmetalo, ona niti udara drugu djecu, niti grize, niti bilo kako da ozljeđuje drugu djecu i to isto očekujem i od druge djece i od teta da ih uče i paze i od drugih roditelja da se posvete nekom problemu svoga djeteta, a nije prvi put da ju je taj mali ugrizao i zato me čisto strah šta će biti sljedeći puta... jer teta ne stigne reagirati na vrijeme a i kad je ema sa bilo kojom drugom djecom nema potrebe da su pod stalnim nadzorom, ali taj mali ju non stop vreba, prvi dan ju je gurnuo, jednostavno se zaletio u nju, ali nikad drugu djecu samo emu..... a mene teta uvjerava da ema njemu ni drugoj djeci nikad ništa nije napravila, da kad ju netko tražži igračku sa kojom se ona igra da da, kad netko hoće sjesti na njezino mjesto ona se makne i tako mi je žao što ni kriva ni dužna mora to proživljavati...

[Vrh] Go down
Korisnički profil
Tina
Moderator
Moderator

Female
Broj postova : 1187
Registration date : 12.07.2010

PostajNaslov: Re: šta napraviti?   čet ruj 09, 2010 7:48 pm

razumijem te u potpunosti,mislim da trebaš razgovarati s njegovom mamom i probati vidjeti dal je ona objasnila svome djetetu da nesmje gristi,a ako nakon toga se desi opet jednostavno če morat reč emi da se obrani i naravno reč teti u vrtiću da pripazi na njih dvoje.
Neznam kaj bi ti pametnije rekla,naravno da ti je tvoje dijete najvažnije i da si ljuta radi toga,ali nakraju nije ni taj dečkić vjerojatno kriv,ko zna možda je grizo i drugu djecu pa su se postavila pa njih ne dira,a tvoja ema je mirna i tako savršena za iskaljivanje njegovih frustracija. Eto žao mi je kaj ema sad kroz to prolazi a nije ništa kriva,al kažem ti odi direktno do mame njegove pačeš vidjet na čemu si,jer možda ni žena sama nezna kak bi to spriječila!
[Vrh] Go down
Korisnički profil
zvrk06
Admin

Female
Broj postova : 12185
Registration date : 30.01.2008

PostajNaslov: Re: šta napraviti?   pet ruj 10, 2010 8:31 am

Angie je napisao/la:
to je faza svim klincima od nekih 1,5 godinu do 3 i tu nema pomoći,nikakav razgovor ne pomaže,a vjeruj mi tete nisu ni najmanje krive

x
Nažalost istina je ovo što Angie kaže, koliko god ti roditelji pričali s tim dečkićem, nema tu pomoći, dok ta faza ne prođe.
Imali smo i mi tih situacija u jaslicama, al kako su došle tako su i prošle
Jedino što možeš je naučit Emu da mu uzvrati, e mislim da će je onda pustit na miru

[Vrh] Go down
Korisnički profil http://mojabeba.motion-forum.net
Mateja
Vrhunska tipkalica

Female
Broj postova : 2891
Registration date : 04.02.2008

PostajNaslov: Re: šta napraviti?   pet ruj 10, 2010 9:03 am

I ja ovo potpisujem, nema tu pomoci... Nazalost, niti su krivi roditelji, niti tete... to je jednostavno faza koja ce proci!
Nauci ju da mu uzvrati, ali i reci tetama da ju bolje cuvaju, koliko mogu!
[Vrh] Go down
Korisnički profil
Giovanna
Moderator
Moderator

Female
Broj postova : 2862
Registration date : 30.01.2008

PostajNaslov: Re: šta napraviti?   pet ruj 10, 2010 2:33 pm

Evo da i ja potvrdim da je to faza i da ce proci,ali isto tako ne moze se cekati da ta faza smo tako prode,nego malog kad to napravi staviti u kaznu,pricati s njim da to ne smije raditi...
[Vrh] Go down
Korisnički profil
lighty
Veliko brbljavo dijete
Veliko brbljavo dijete

Female
Broj postova : 278
Registration date : 19.04.2010

PostajNaslov: Re: šta napraviti?   ned ruj 12, 2010 4:02 pm

..slažem se s većinom da je faza ..ali ne slažem se da roditelji nemogu usmjeriti svoje djete ..pa kad će ga usmjeravati ako ne sada...
iskreno kako bis ste vi postupili da je ema vaše dijete....čekali što?? da djete izađe iz te faze dok vaše djete svaki dan dolazi doma sa novom masnicom...

ili čak da moje djete nekog ugrize i to ne jednom neg više puta ja bi je itakako znala usmijerit i objasnit da to ne smije radit...

iskreno vedrana ja bi popričala sa dječakovom mamom i pokazala joj tu masnicu da ne misli da pretjeruješ..objasni toj majci da ti razumiiješ da su to djeca i sve to ali..da neke granice trebaju postojati... jer ta mama će najbolje znati kako objasniti svom djetetu..
može ema njemu vratiti pa da onda ispadne još veća zvrzlama...znate već kako to ide..moje djete to nikada nebi...

bar tako svaka mama misli...sad sam sve zapetljala ali mislim da me kontate ..
[Vrh] Go down
Korisnički profil
Mateja
Vrhunska tipkalica

Female

PostajNaslov: Re: šta napraviti?   ned ruj 12, 2010 7:46 pm

Ma lighty, nitko ne kaze da se to dijete ne treba usmjeriti, pricati s njim i cak i kazniti kada nekoga ugrize... nego je cinjenica da to sve nece imati puno utjecaja. To je jednostavno tako. Nisu roditelji krivi za to, i nemogu mu to izbiti iz glave, prestat ce sam. Ali naravno da trebaju upozoravati ga na to, to se podrazumijeva!
[Vrh] Go down
Korisnički profil
Tina
Moderator
Moderator

Female

PostajNaslov: Re: šta napraviti?   ned ruj 12, 2010 8:50 pm

Teško je to kad neznaš kaj bi,niš se vedrana ne javlja kaj je bilo?
[Vrh] Go down
Korisnički profil
vedrana87
Moderator
Moderator

Female

PostajNaslov: Re: šta napraviti?   ned ruj 12, 2010 8:53 pm

ništa nije još bilo čekam ovaj tjedan pa ću vidjeti jer je tjedno jedan ugriz, a ne dao im bog da čujem da ju je još jednom ugrizao...

[Vrh] Go down
Korisnički profil
Tina
Moderator
Moderator

Female

PostajNaslov: Re: šta napraviti?   ned ruj 12, 2010 9:13 pm

Ma da možda ni ne bude,nadam se fakat,vjerojatno su mu objasnili nakon tvojeg upozorenja!
[Vrh] Go down
Korisnički profil
Mateja
Vrhunska tipkalica

Female

PostajNaslov: Re: šta napraviti?   pon ruj 13, 2010 8:46 am

da se ne ponovi!!!
[Vrh] Go down
Korisnički profil
vedrana87
Moderator
Moderator

Female

PostajNaslov: Re: šta napraviti?   pon ruj 13, 2010 9:15 am

i ja se nadam da će prestati, a sad jedva čekam da odem po nju da vidim jel sve dobro prošlo... a ujutro sam samo kroz razgovor natuknula teti da pazi da ju ne ugrize... ima ih dosta pa me strah da će teta zaboraviti da on grize pa bolje da ju podsjetim

[Vrh] Go down
Korisnički profil
Tina
Moderator
Moderator

Female

PostajNaslov: Re: šta napraviti?   pon ruj 13, 2010 12:01 pm

Ma neznam da bi zaboravila,problematični se ne zaborave samo oni koji su mirni,ne kažem da je problematičan mali nego eto prolazi kroz tu fazu,al vjerujem da je teta več upozorila i njega i mamu za to griženje.
[Vrh] Go down
Korisnički profil
Sponsored content

PostajNaslov: Re: šta napraviti?   Today at 1:46 pm

[Vrh] Go down

šta napraviti?
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» šta napraviti?
» Kako napraviti kokicu od papira ili kartona