Forum o djeci i roditeljima

Početna stranicaCalendarFAQPretraľnikRegistracijaLogin

Share | 

kozmetika za bebe

Go down 
Autor/icaPoruka
Anna
Veliko brbljavo dijete
Veliko brbljavo dijete

Female
Broj postova : 448
Registration date : 19.04.2010

PostajNaslov: kozmetika za bebe   pet svi 21, 2010 9:19 pm

Svi roditelji žele da im dijete bude čisto, uredno i mirišljavo. Tu psihološku predispoziciju koristi industrija i nudi nepregledan niz proizvoda. Uzimajući u obzir specifičnost kože djeteta (pogotovo novorođenčeta i dojenčeta) - njezinu propusnost i veliku površinu uodnosu na tjelesnu masu, izvjesno je da treba napraviti kvalitetan odabir sredstava za njegu. Nažalost, pritom najčešće odlučuju izgled pakiranja, miris i boja preparata, a upravo posljednje dvije osobine negovore u prilog kvaliteti.

Sastojci koji ne bi trebali biti u dječjoj kozmetici:
izbjegavati dodatke umjetnih boja i mirisa (DEA, TEA), kao i visoko alergene i iritirajuće konzervanse (paraben, quaterinum 15, imidazolidinil urea),
mentol, pepermint, citrus (iritanti),
UV zaštitni faktori (15 i više) trebali bi biti na bazi minerala (titan-dioksid ili cink-oksid), kemijska zaštita može djelovati iritirajuće,
mineralna ulja,
lanolin treba izbjegavati, osim ako proizvođač jamči da ne sadrži pesticide (DDT, lindan, diazinon),
antibakterijski sapuni većinom se ne preporučuju.

S obzirom na vulnerabilnost i nezrelost kože, dojenčad je potencijalno ugrožena koriste li se velike količine različitih sredstava za higijenu i njegu. To se povezuje i s povećanjem učestalosti ekcema, astme i drugih alergijskih bolesti. Vjerujem da ćemo u skoroj budućnosti moći puno više govoriti i o škodljivosti pojedinih kemijskih spojeva koji prolaze kroz dječju kožu i na razvoj mozga. Naime, mozak je u iznimno brzoj fazi razvoja, kada se odvija mnoštvo temeljnih procesa koji određuju njegovu arhitekturu i funkciju u kasnijoj dobi. Stoga su naročito opasni škodljivi utjecaji u tom periodu i najčešće su posljedične promjene trajne. Organska kozmetika znatno je zdravija za njegu dojenačke kože od one neorganskog porijekla.
Što je organski pamuk?

Organski pamuk je pamuk uzgojen na prirodan, ekološki prihvatljiv način, od genetski nemodificiranog sjemena te bez primjene otrovnih fungicida, insekticida i pesticida.

Mnogi ne znaju da je pamuk jedna od najzagađenijih biljaka. Od ukupne količine insekticida i pesticida koji se koriste u svjetskoj poljoprivredi, oko 25% insekticida i 10 % pesticida koristi se upravo za njegov uzgoj.

Za proizvodnju pamuka potrebnog za samu jednu majicu potroši se oko 150 grama pesticida i umjetnih gnojiva!
Zbog čega izabrati proizvode od organskog pamuka?

Prije svega zbog zdravlja vaše bebe. Koža je organ koji u većoj ili manjoj mjeri apsorbira ono što se na njoj nalazi. Bebina koža je oko 5 puta tanja od kože odraslih, a bebin organizam je i znatno osjetljiviji na kemikalije koje se koriste u konvencionalnoj izradi odjeće.

Drugi razlog je briga za zdravlje drugih. Mnogi ljudi, nažalost i djeca svakodnevno se truju kemikalijama radeći na poljima neorganski uzgajanog pamuka, a mnogi od njih i umiru.

Treći je očuvanje prirode u kojoj živimo. Organski uzgoj čuva prirodnu ravnotežu okoliša i djeluje blagotvorno na očuvanje biljnih i životinjskih vrsta.

ekobebe.hr
[Vrh] Go down
Korisnički profil
Aca
Moderator
Moderator

Female
Broj postova : 5685
Registration date : 30.01.2008

PostajNaslov: Re: kozmetika za bebe   sri kol 25, 2010 7:48 am

Ja se ovaj put ne mogu odluciti za koju kozmetiku, Nivea, johnson, hipp, mustela?????????
Ti si napisala ono sta smije sadrzavati, koja bi onda bila najbolja?
Imam cisto pravo bademovo mlijeko(jel smijem s tim), da to ostavim. U kadu mogu stavljati maslinovo ulje. i to je to u biti.

[Vrh] Go down
Korisnički profil
Anna
Veliko brbljavo dijete
Veliko brbljavo dijete

Female
Broj postova : 448
Registration date : 19.04.2010

PostajNaslov: Re: kozmetika za bebe   sri kol 25, 2010 8:47 am

iskreno, nema kozmetike koja ne sadrzi stetne sastojke, sve imaju linolin ali imaju opravdanje da je u minimalnim kolicinama...

druga stvar je da svi proizvodi zacepljuju pore koze pa stanice koze ne mogu normalno disati!
zato se bebama preporucuje da kad nanose kreme za guzu, da se nanosi u tankom sloju, a ne natackati sto vise. i pravilo je da ako koza nije crvena u pelenskoj regiji nije uopce potrebna dj mast, dovoljno je dobro ocistiti kozu i posusiti. mast nanesti kada je moguca iritacija a ne kod zdrave bebine koze, ako se pravilno ocisti i posusi, to je dovoljno jer u peleni koza ne dise jos plus mast... no roditelji to cesto ne znaju, i sama sam koja sam zdravstv djelatnik dobila opasku kad sam rodila prvo dijete... med i istrazivanja napreduju....uostalom, obrazlozila sam.

sto se tice preparata, za koji god se odlucis, nanosi ga u tankom sloju, mozda najbolje krenuti s prirodnim uljima- bademovo ili mal jer oni u sebi nemaju dodatnih kemikalija, a poslije koristiti blage proizvode.
sto vise proizvoda na kozi u vecoj kolicini, koza ne dise pravilno, mazati umjereno.
[Vrh] Go down
Korisnički profil
Angie
Odana forumašica

Female
Broj postova : 1949
Registration date : 12.04.2010

PostajNaslov: Re: kozmetika za bebe   sri kol 25, 2010 9:08 am

ja sam za početak(i još uvijek) koristila johnnson top to toe,kupka za novorođenčad s kojom su mi u bolnici rekli da oni kupaju bebe,ne pjeni se jako,čak i premalo,nema jaki miris!!
a kad potrošim prebacim se na niveu
[Vrh] Go down
Korisnički profil
zvrk06
Admin

Female
Broj postova : 12186

PostajNaslov: Re: kozmetika za bebe   sri kol 25, 2010 1:12 pm

Mi smo isto od početka pa dugo bili koristili johnnson neku noćnu kupku, sad već drugo vremena smo na dm proizvodima

[Vrh] Go down
Korisnički profil http://mojabeba.motion-forum.net
ninana
Moderator
Moderator

Female
Broj postova : 10836
Registration date : 03.06.2009

PostajNaslov: Re: kozmetika za bebe   sri kol 25, 2010 1:19 pm

i mi johnson od pocetka ali vrlo malo i Aci i Andreju

[Vrh] Go down
Korisnički profil
nanino
Vrhunska tipkalica

Female
Broj postova : 2904
Lokacija : moj dom je dolje u predgrađu,od centra prema zapadu...
Registration date : 09.07.2009

PostajNaslov: Re: kozmetika za bebe   sri kol 25, 2010 1:53 pm

mi smo na hippu od prvog dana, nivea mi ima nekak prejaki miris, johnson nisam ni probala iskreno,a u zadnje vrijeme smo se prebacili na babylove iz dm i jako sam zadovoljna..
[Vrh] Go down
Korisnički profil
Enea
Moderator
Moderator

Female
Broj postova : 4789
Registration date : 23.02.2009

PostajNaslov: Re: kozmetika za bebe   sri kol 25, 2010 7:45 pm

mi smo jos na nivei sensitive,za sad nam je ok,sad cu probati mullerove kupke

[Vrh] Go down
Korisnički profil
sam
Veliko brbljavo dijete
Veliko brbljavo dijete

Female
Broj postova : 314
Registration date : 27.06.2008

PostajNaslov: Re: kozmetika za bebe   sri kol 25, 2010 8:47 pm

Mi smo na Mustelli..imamo onaj gel za pranje novorodencadi i beba i hydra-bebe losion za poslije kupanja. Mustella se doslovno stavi par kapi a tako mirise....meni osobno je naj...skuplja je kad ju kupis ali ja uz blizance ju imam po 2.5mj...a za guzu....uglavnom ne stavljamo nista...jedino nakon kakanja malo kremice jgl i ako se pocne crveniti(Franu narocito nakon bolnica i valjda ne redovitog prematanja) onda malo sudocrema
[Vrh] Go down
Korisnički profil
Aca
Moderator
Moderator

Female

PostajNaslov: Re: kozmetika za bebe   čet kol 26, 2010 7:16 am

Meni se isto zasad najvise svidja Mustela, bas sam gledala ima onaj newborn paket.!!

[Vrh] Go down
Korisnički profil
Enea
Moderator
Moderator

Female
Broj postova : 4789
Registration date : 23.02.2009

PostajNaslov: Re: kozmetika za bebe   čet kol 26, 2010 7:26 am

Aca je napisao/la:
Meni se isto zasad najvise svidja Mustela, bas sam gledala ima onaj newborn paket.!!

sa mustelom kupaju kod nas u bolnici,meni super mirisi

[Vrh] Go down
Korisnički profil
sam
Veliko brbljavo dijete
Veliko brbljavo dijete

Female
Broj postova : 314
Registration date : 27.06.2008

PostajNaslov: Re: kozmetika za bebe   čet kol 26, 2010 7:44 am

I kod nas u rodilistu mustelu koriste. I za ono ljustrenje kad se tek rode mi je najbolja bila...zbilja..
aco, kakav je to paket? Sto sadrzi sve? Koja je cijena? Ja placam ovaj gel za kupanje od glave do pete sa pumpicom 500ml kojih 110-120kn, zavisi od ljekarne do ljekarne...a ovu hydrabebe isto na pumpicu od 330ml kojih 130kn...tu negdje
[Vrh] Go down
Korisnički profil
Zabica
Vrhunska tipkalica

Female
Broj postova : 5072
Registration date : 12.05.2010

PostajNaslov: Re: kozmetika za bebe   čet kol 26, 2010 8:11 am

Ja sam na početku isprobala Johnson, Becutan ..., a onda smo otkrili kolekciju iz dm-a. Kako cure ne kupam, samo tuširam koristimo Babylove sapun i šampon. Kad se podrapaju zbog dermatitisa koristimo Babylove puder ljeti. I za izbrisavanje Babylove vlažne maramice. Za guzu JGL mast.
Anu sam kupala u kupkama i mazala s uljem ili kremom poslije kupanja, a Luciju u čistoj vodi i po pojavi dermatitisa prema preporuci pedijatrice počela mazati s Excipial U Lipolotionom. Njega koristim sad za obadvije za dermatitis.
[Vrh] Go down
Korisnički profil
Aca
Moderator
Moderator

Female

PostajNaslov: Re: kozmetika za bebe   pet kol 27, 2010 9:04 am

Sam, neznam koliko dodje, to sam nasla na netu ali ne i kod nas u apoteci.
Ima za kupiti torba sa svime od Mustele, dosta proizvoda za 467 kn. Torba je jedino bez plava i fora je....neznam vidjet cu jos.to sve sta je unutra mi ne treba.mozda kupim samo taj gel za poslije kupanja i kupku.vise mi ne treba za pocetak.....

[Vrh] Go down
Korisnički profil
Nicky
baba
baba

Broj postova : 501
Registration date : 31.01.2008

PostajNaslov: Re: kozmetika za bebe   sub kol 28, 2010 7:07 am

Ja ću na početku bar mjesec dana kupat Marina u vodi sa par kapi bademovog ulja.Iza mjesec dana ću uzet od Mustele gel za pranje novorođenčadi.
Za guzu koristmo JGL.
[Vrh] Go down
Korisnički profil
Sponsored content

PostajNaslov: Re: kozmetika za bebe   

[Vrh] Go down

kozmetika za bebe
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» kozmetika za bebe
» Kozmetika za bebe i malu djecu...a i odrasle, zašto ne!?
» Dvojbe oko kupovine
» vježbe za bebe
» kreme za celulit